Про енергоефективність у побуті дізналися студенти Чернігівського центру професійно-технічної освіти
13 травня активісти Громадянської мережі ОПОРА провели в приміщенні актової зали Чернігівського центру професійно-технічної освіти інформаційно-просвітницьку зустріч зі студентами закладу.

Дізнатися більше про можливості економії таких важливих у побуті ресурсів – води, електроенергії, світла, тепла, газу – зголосилося близько 100 майбутніх шеф-кухарів, офіціантів, барменів, кондитерів та продавців. Характерно, що і сьогодні під час навчання, і у майбутньому кожному з них доведеться працювати з енергоємним обладнанням, споживати значні кількості води та газу. Саме тому розмова велася передовсім про культуру економного ставлення до вичерпних ресурсів.
Окрім того, тема енергоефективності цікавила присутніх, значною мірою, з точки зору впровадження технологій у потенційний власний бізнесу. Адже для кожного власника кафе, ресторану чи пекарні важливо користуватися таким обладнанням, яке буде економнішим і сприятиме отриманню доходу.
Координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець в ході інтерактивної бесіди пояснила молоді, як можна більш ефективно витрачати воду, електроенергію та тепло, чому варто використовувати лише енергоефективне обладнання і за якими параметрами його можна вирізнити.
«Кожен електроприлад має свою потужність та енергоефективність. Найбільш економним є «клас А». Наприклад, замінивши посудомийну машину одного класу на інший, ви отримаєте суттєву економію. Тож перш, ніж купувати техніку, важливо звертати увагу на її потужність та клас енергоефективності», - наголосила Наталія Висіканець.
Зацікавила чернігівських студентів-технологів також інформація про спеціальні насадки на крани – аератори або розпилювачі:
«Принцип дуже простий. Зі звичайного крану вода виливається одним струменем. За хвилину це приблизно 16 літрів. А з аератором струмінь води розбивається на багато дрібних цівок. Вода змішується з повітрям, і струмінь стає об'ємнішим. При тому ж напорі за хвилину витрачається приблизно 6 літрів. Дуже зручно мити посуд або городину, чистити зуби, вмиватися»,- пояснила принцип дії приладу пані Наталія.
Бесіда викликала у молоді багато запитань. Вони цікавилася, як і коли варто утеплювати квартиру або кімнату (багато студентів живе у гуртожитку) і які переваги та недоліки має клаптикове утеплення. Окрім відповідей на питання та фахових порад щодо тепломодернізації студенти отримали брошуру «10 порад як зберегти тепло у вашій оселі» та інші інформаційні листівки від Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».
Останні новини Чернігівщини

При зміні назви вулиці слід звернутися до податкового органу із заявою про внесення змін до ліцензії 10:14
Наразі відбувається перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків та скверів на виконання Закону України від 9 квітня 2015 року № 317-VІІІ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
В районі окупованого рф білоруського аеродрому Зябровка лунали вибухи 10:11
В ніч з 10 на 11 серпня у районі білоруського аеродрому Зябровка пролунали вибухи.

Прокуратура в суді вимагає стягнути надміру сплачені кошти через укладення нікчемних додаткових угод до договору про закупівлю палива 10:05
Прилуцька окружна прокуратура проводить системну роботу, спрямовану на недопущення фактів порушення інтересів держави при здійсненні закупівель за бюджетні кошти.

Які працівники потрібні роботодавцям Чернігівщини? 10:04
Традиційно на Чернігівщині зберігається сталий попит на представників робітничих професій.

COVID-19 та інші інфекційні хвороби не зникають, тож щепленнями нехтувати не варто — Андрій Лінник про епідситуацію на Чернігівщині 09:59
Епідемічна ситуація на Чернігівщині зараз стабільна. Проте бойові дії, які тривали в області, та її тимчасова окупація — це несприятливі фактори, що збільшують ризики ураження інфекційними хворобами.