Запрошуємо громадських активістів до участі у семінарі з партиципаторного бюджетування
Для представників неурядових організацій міста Чернігова 20-22 квітня 2015 року Фундація ПАУСІ проводитиме семінар «Участь громадськості у запровадженні механізмів партиципаторного бюджетування».

Семінар організовується в рамках Проекту Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ «Партиципаторний бюджет – можливості для підвищення громадської активності і встановлення належного партнерства з органами влади».
Протягом трьохденного семінару учасники разом з польськими та українськими експертами матимуть змогу ознайомитися з досвідом Республіки Польща щодо активізації участі громадян у прийнятті рішень, методологією реалізації механізмів громадського бюджету (партиципаторного бюджету), а також обговорити практики громадської участі у бюджетному процесі в Україні. В рамках зустрічі передбачається робота над розробкою плану запровадження методу партиципаторного бюджету у м.Чернігові, а також обговорення принципів та механізмів співпраці громадськості та міської влади у реалізації зазначеної форми участі.
Експертами семінару виступають: Борис Мартеля – представник громадської організації «Топографія», м.Лодзь, експерт з партиципаторного бюджетування; Юстина Півко, працює у Центрі громадських комунікацій мерії міста Варшава на посаді координатора партиципаторного бюджету; Наталія Гринчук, м.Київ, кандидат економічних наук, доцент Національної академії державного управління при Президентові України, провідний науковий співробітник, завідувач відділу Науково-дослідного інституту соціально-економічного розвитку міста Київської міської державної адміністрації.
Для участі у семінарі необхідно до 18 квітня 2015 року зареєструватися за посиланням
Семінар проходитиме на базі відпочинку «Санрайз», реєстрація учасників семінару 20 квітня 2015 року з 9.00, початок семінару о 9.30. У разі виникнення питань щодо участі у семінарі звертатися до Костянтина Плоского, тел. (067) 222-80-65, e-mail: pauci.kp@gmail.com
Методологія партиципаторного бюджетування («бюджет участі», «громадський бюджет») є формою прямої демократії та визначається як відкритий процес дискусії та прийняття рішень, в якому кожен мешканець населеного пункту має можливість подати власну пропозицію та шляхом голосування вирішити, в який спосіб витрачати частину місцевого бюджету.
Проект Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ «Партиципаторний бюджет – можливості для підвищення громадської активності і встановлення належного партнерства з органами влади» ставить за мету сприяти розповсюдженню нового механізму участі в Україні (у містах Черкаси, Полтава та Чернігів), використовуючи польській досвід у цій сфері.
Зазначеним Проектом передбачається навчання посадовців міської влади, громадських активістів з питань методології запровадження партиципаторного бюджетного процесу, навчальні поїздки до Польщі, а також опрацювання та запровадження за допомогою українських і іноземних експертів моделі формування місцевих бюджетів за участю громадян у містах-партнерах Проекту.
Останні новини Чернігівщини

Увага конкурс «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» !!! 15:40
Оголошено ІІ Всеукраїнський конкурс наукових робіт серед молоді імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики».Конкурс проводиться з метою створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу талановитої молоді, підтримки наукової та творчої діяльності студентів, молодих вчених, стимулювання їх інтересу до дослідницької роботи.
На Чернігівщині стартував Всеукраїнський проєкт з проведення спортивних та спортивно-масових заходів «Пліч-о-пліч» 15:36
З метою належного виконання ініціативи Президента України Володимира Зеленського щодо популяризації спорту серед здобувачів освіти в Україні розроблено План проведення спортивних та спортивно-масових заходів серед учнів і студентів у 2023/2024 навчальному році «Пліч-о-пліч».
Чернігівські поліцейські затримали двох громадян, які запустили феєрверк: відкрито кримінальне провадження 14:35
Попри усі заборони у період дії воєнного стану двоє мешканців Чернігова (45-річний чоловік та 40-річна жінка) вночі запустили феєрверк у сквері на вулиці Івана Мазепи у Чернігові. За цим фактом поліція розслідує кримінальне провадження.
Про участь іноземних партнерів у відбудові Чернігівщини – Костянтин Мегем в етері марафону «Суспільне. Спротив» 14:01
До відбудови Чернігівської області наразі активно долучаються дві країни – Франція (з регіоном Іль-де-Франс укладено Меморандум про співпрацю), та Латвія. Вони підтримують Чернігівщину з перших днів після звільнення від окупантів.
Плече підтримки ЮНІСЕФ: результати і перспективи співпраці на ЧернігівщиніПлече підтримки ЮНІСЕФ: результати і перспективи співпраці на Чернігівщині 13:42
Відновлення 25 закладів освіти (21 ЗДО, 2 ЗСО та 2 ліцеї); розвиток молодіжного потенціалу UPSHIFT і цифрової платформи Ureport; створення молодіжних центрів; підсилення технічної бази навчальних закладів; зміцнення потенціалу робітників сфери освіти; заняття для дітей онлайн/офлайн – все це у планах ЮНІСЕФ з відновлення Чернігівської області на 2024 рік.