Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 9 липня, 15:20:20

"Круглий стіл" з питань реформи місцевого самоврядування

19.02.2015   18:21Агенцiя

Про реформування місцевого самоврядування як нагальну вимогу часу, позитивні та проблемні сторони проектованої законодавчої бази місцевого самоврядування йшлося під час «круглого столу» «Законодавчі ініціативи з реформування місцевого самоврядування в Україні». Захід відбувся за ініціативи Інституту законодавства Верховної Ради України 18 лютого в приміщенні Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Звертаючись до присутніх директор ІЗ ВРУ, доктор юридичних наук, професор, академік Олександр Копиленко зазначив, що ідея реформування адміністративно-територіального поділу, регіонального самоврядування існувала з моменту здобуття Україною незалежності. «Однак до останнього часу реальних кроків в цьому напрямку зроблено не було. 5 лютого 2015 р. Верховною радою України прийняті закони «Про засади державної регіональної політики» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад», якими закладаються основи сучасної регіональної політики та підстави для формування системи реального, дієздатного самоврядування. Основна мета – об’єднання територіальних громад для самодостатності, володіння матеріальними, фінансовими, ресурсами, об’єктами соціальної інфраструктури, необхідними для задоволення потреб громадян. Але саме співвідношення потреб громадян та реальної здатності залишається найбільш проблемним сюжетом в цих процесах».

«Фундаментальні питання: «яку країну ми будуємо?», «сильний центр чи сильні регіони?», «хто за що відповідає і звідки брати кошти?» стоять сьогодні на часі, – зауважив директор громадської організації «Український дискусійний клуб», кандидат філологічних наук Ярослав Пилинський. – Після демонтажу централізованої системи управління в Україні втрачено загальну керованість процесом, наявна система не працює через комерціалізацію різних сфер життя, недопрацьовані схеми наповнення та розподілу бюджету тощо. Реалізація нинішніх законодавчих ініціатив також викликає великі запитання стосовно їх адекватного сприйняття в суспільстві. На мою думку, пріоритетністю законодавства з децентралізації має стати передача на місця ініціативи з розвитку територій, створення такої бази, як б дозволяла інноваційно розвивати свою територію, отримувати додатковий прибуток, як свого часу було зроблено в Італії, Ізраїлі та Польщі».

Начальник Головного управління юстиції в області, магістр права Юрій Власенко наголосив на тому, що важливою складовою децентралізації має стати досягнення комфортних умов для пересічних громадян при отриманні послуг та мінімізація проблемних питань, пов’язаних зі зверненнями до органів виконавчої влади.

В роботі «круглого столу» взяли участь науковці, викладачі вищих навчальних закладів, аспіранти, представники органів державної влади, місцевого самоврядування, журналісти та представники громадськості.

Серед низки проблемних питань вони відзначили контроль за дотриманням законів на території, делегування повноважень органам місцевого самоврядування, принципи формування території їх громад, їх фінансування, забезпечення соціальною інфраструктурою, транспортним сполученням тощо. На думку учасників, в законопроектах слід доопрацювати саме механізми ефективного надання переліку необхідних послуг громадянам (щоб це не перетворилося на звичайне додаткове навантаження для органів місцевого самоврядування) та врахувати інші важливі моменти повсякденного функціонування територіальних громад.

Останні новини Чернігівщини

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04

Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.

«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37

Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16

Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.

На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42

Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.

Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18

У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини