"Круглий стіл" з питань реформи місцевого самоврядування
Про реформування місцевого самоврядування як нагальну вимогу часу, позитивні та проблемні сторони проектованої законодавчої бази місцевого самоврядування йшлося під час «круглого столу» «Законодавчі ініціативи з реформування місцевого самоврядування в Україні». Захід відбувся за ініціативи Інституту законодавства Верховної Ради України 18 лютого в приміщенні Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Звертаючись до присутніх директор ІЗ ВРУ, доктор юридичних наук, професор, академік Олександр Копиленко зазначив, що ідея реформування адміністративно-територіального поділу, регіонального самоврядування існувала з моменту здобуття Україною незалежності. «Однак до останнього часу реальних кроків в цьому напрямку зроблено не було. 5 лютого 2015 р. Верховною радою України прийняті закони «Про засади державної регіональної політики» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад», якими закладаються основи сучасної регіональної політики та підстави для формування системи реального, дієздатного самоврядування. Основна мета – об’єднання територіальних громад для самодостатності, володіння матеріальними, фінансовими, ресурсами, об’єктами соціальної інфраструктури, необхідними для задоволення потреб громадян. Але саме співвідношення потреб громадян та реальної здатності залишається найбільш проблемним сюжетом в цих процесах».
«Фундаментальні питання: «яку країну ми будуємо?», «сильний центр чи сильні регіони?», «хто за що відповідає і звідки брати кошти?» стоять сьогодні на часі, – зауважив директор громадської організації «Український дискусійний клуб», кандидат філологічних наук Ярослав Пилинський. – Після демонтажу централізованої системи управління в Україні втрачено загальну керованість процесом, наявна система не працює через комерціалізацію різних сфер життя, недопрацьовані схеми наповнення та розподілу бюджету тощо. Реалізація нинішніх законодавчих ініціатив також викликає великі запитання стосовно їх адекватного сприйняття в суспільстві. На мою думку, пріоритетністю законодавства з децентралізації має стати передача на місця ініціативи з розвитку територій, створення такої бази, як б дозволяла інноваційно розвивати свою територію, отримувати додатковий прибуток, як свого часу було зроблено в Італії, Ізраїлі та Польщі».
Начальник Головного управління юстиції в області, магістр права Юрій Власенко наголосив на тому, що важливою складовою децентралізації має стати досягнення комфортних умов для пересічних громадян при отриманні послуг та мінімізація проблемних питань, пов’язаних зі зверненнями до органів виконавчої влади.
В роботі «круглого столу» взяли участь науковці, викладачі вищих навчальних закладів, аспіранти, представники органів державної влади, місцевого самоврядування, журналісти та представники громадськості.
Серед низки проблемних питань вони відзначили контроль за дотриманням законів на території, делегування повноважень органам місцевого самоврядування, принципи формування території їх громад, їх фінансування, забезпечення соціальною інфраструктурою, транспортним сполученням тощо. На думку учасників, в законопроектах слід доопрацювати саме механізми ефективного надання переліку необхідних послуг громадянам (щоб це не перетворилося на звичайне додаткове навантаження для органів місцевого самоврядування) та врахувати інші важливі моменти повсякденного функціонування територіальних громад.
Останні новини Чернігівщини
Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58
Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».
Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.
20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39
Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).
Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07
В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.