Платникам Чернігівщини – про податковий компроміс
Платники податків Чернігівщини активно цікавляться змінами у податковому законодавстві, адже розуміння необхідності проведення реформ важливо для розвитку економіки.

Змістовними заходами для платників ПДВ та податку на прибуток стали три безкоштовні кущові семінари з питань застосування процедури податкового компромісу, які відбулися на базі ДПІ у м. Чернігові, Ніжинської та Прилуцької ОДПІ за участі провідних фахівців Головного управління ДФС у Чернігівській області.
На семінарі в ДПІ у м.Чернігові 12 лютого зустрілися платники ПДВ та податку на прибуток Чернігівської, Менської та Корюківської ОДПІ, ДПІ у Ріпкинському районі та Городнянському районі, щоб дізнатися про основні аспекти податкової реформи. Неабияку зацікавленість щодо можливості скористатися податковим компромісом та запровадженням системи електронного адміністрування податку на додану вартість виявили платники Прилуцької та Варвинської ОДПІ. На семінарі 13 лютого, що відбувся на базі Прилуцької ОДПІ, навіть знадобилися додаткові стільці, щоб розмістити у залі всіх бажаючих. Аналогічний семінар відбувся й у Ніжині для платників Ніжинської та Козелецької ОДПІ.
Особливий інтерес у присутніх викликав виступ начальника управління податкового та митного аудиту Євгенія Шульги, який повідомив про механізми і терміни застосування податкового компромісу та мету його впровадження. Відтепер бізнес має законний механізм податкового компромісу з державою, який дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року.
«При застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов’язань. При цьому інші 95% такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться. Крім того, посадові особи платника податків звільняються від будь-яких видів юридичної відповідальності.», - акцентував Євгеній Шульга.
Жваве обговорення у присутніх викликала тема електронного адміністрування податку на додану вартість, про яку розповіла начальник відділу контролю за декларуванням податку на додану вартість управління оподаткування юридичних осіб Валентина Друцька.
Вона відмітила, що починаючи з 1 січня 2015року, всі податкові накладні та розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронній формі. Також з 1 лютого 2015 року обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до них, складені починаючи з 1 лютого 2015 року, в тому числі податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, а також податкові накладні, що не надаються покупцю, незалежно від суми ПДВ, вказаній в такій податковій накладній.
Особливості декларування податку на прибуток за 2014 рік, сплату авансових внесків у 2015 році та 1 півріччі 2016 року висвітлила начальник відділу податку на прибуток управління оподаткування юридичних осіб Тамара Пищур. У 2015 році платникам податку на прибуток податкові декларації за звітний 2014 рік необхідно подавати протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, а саме не пізніше 2 березня 2015 року. Для подання декларації з податку на прибуток починаючи з декларації за 2015 рік встановлено новий строк – до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком.
Приємно відзначити зацікавленість присутніх платників податків у обговоренні податкового законодавства, які озвучити велику кількість запитань та отримали на них вичерпні відповіді.
Підводячи підсумок, фахівці Головного управління ДФС у Чернігівській області відмітили, що і надалі будуть вести широку роз’яснювальну роботу серед платників з питань реформування податкової системи.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.