Військові лікарі й бійці-рятувальники десантних підрозділів проходять у Чернігові навчання з тактичної медицини
Частина з цих військовослужбовців уже побували в зоні бойових дій на Донбасі, але зараз вони вчаться застосовувати найсучасніші спорядження й технології, які в більшості випадків поранень дозволяють все-таки рятувати життя солдатів, повідомила Чернігівська обласна Державна телерадіокомпанія.
Це – навчання, а не бойові дії, але інструктор Микола Ковальчук має і досвід порятунку бійців у «гарячих точках». Він показує, як при пораненні швидко зупинити кров, відновити дихання, у разі втрати крові поставити в польових умовах крапельницю з фізіологічним розчином, щоб поповнити запас рідини в організмі, зігріти й зафіксувати тіло в безпечному положенні для транспортування. На все 20 хвилин.
Є «золота година», протягом якої треба надати всю необхідну допомогу, аж до хірургічної операції в разі необхідності: тоді людина залишиться не тільки живою, а й збереже повноцінне здоров’я, не буде інвалідом, розповідає представник Державного науково-випробувального центру Збройних сил України в Чернігові Олександр Здір. На базі центру проходить навчання в рамках проекту під назвою «Медсанбат» з підготовки військових лікарів.
Саме ця частина проекту зібрала бойових лікарів з різних десантних підрозділів України. Ярослав Левченко — в цивільному житті анестезіолог, зараз мобілізований військовий лікар 25-ї Дніпропетровської аеромобільної бригади. Рятував товаришів у боях на сході, але отримані тут навички й обладнання досить нові й для нього.
Проект «Медсанбат» ініційований одним з благодійних фондів з метою навчити рятувати якнайбільше солдатських життів, застосовуючи весь сучасний світовий досвід. Офіційна кількість загиблих у боях на Донбасі українських військових – близько 1200, і у більшості випадків причина – втрата крові, коли кровотечу або не зупинили, або зупиняли неправильно, передавлюючи живі тканини.
Навчання проходили з жовтня і в зоні АТО, і в різних областях України, охопили півтори тисячі лікарів. Інструктують і українські, і зарубіжні фахівці з держав – учасників НАТО, як американець Патрік Челью.
Спеціалісти державного науково-випробувального центру ЗСУ, який з весни дислокується в Чернігові, мають на меті постійно залучати до себе кращих науковців і викладачів для навчання й підготовки кадрів – не тільки за своїм основним профілем – з авіаційної техніки, а й, як бачимо, з військової медицини й за іншими напрямками.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.