Корупція у вищих навчальних закладах: як її побороти?
26 грудня відбулась прес-конференція щодо підсумків проекту «Відношення до корупції студентів / викладачів / адмінапарату, визначення її видів та розробка механізмів її подолання».
Проект реалізовувався в Чернігівській області протягом вересня — грудня 2014 року ГО «Громадський центр «ЧАС».
Учасники прес-конференції, керівник ГО «Громадський центр «ЧАС» Вероніка Рибак та експерт Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Євгеній Романенко, розповіли про хід реалізації проекту та його результати.
У рамках проекту було проведено анкетування 500-т студентів, 50-т викладачів та представників адміністративного апарату трьох найбільших вищих навчальних закладів області.
Абсолютна більшість опитаних впевнена, що існує можливість або суттєво обмежити корупцію, або повністю її викорінити. Ключова роль в цьому процесі, на думку студентів, належить адміністраціям навчальних закладів, органам влади, спеціально створеним інституціям та правоохоронним органам. Тобто подолання явища корупції можливе переважно „зверху”.
Для визначення рівня «сприйняття-несприйняття» корупції, причин виникнення корупції, було проведено фокусні групи зі студентами та викладачами. На думку учасників фокус-груп, виникненню корупційних ситуацій у ВНЗ сприяють як самі студенти, так і викладачі та адміністрація ВНЗ. Вирішальним чинником називалося бажання людини вдатися до порушення закону задля отримання вигоди. При цьому студент отримує преференції у вигляді кращих навчальних результатів, викладач та адміністрація збільшують свої доходи. Найбільш ризикованою ситуацією визначено таку, коли джерелом корупції постає адміністрація навчального закладу, оскільки вона має вплив і на студентів, і на викладачів.
Результати анкетування та фокусних груп обговорено на засіданнях за круглим столом 3-5 грудня. У результаті було підписано Меморандум про взаєморозуміння між студентством, викладачами та адміністративним апаратом 3-х найбільших ВНЗ області. Кожен ВНЗ області отримає цей документ, який буде нагадувати абсолютно всім учасникам навчального процесу про те, що «КОРУПЦІЯ – ЦЕ ЗЛО!».
За результатами проекту також виготовлено флаєр та методичний посібник. Ці друковані матеріали буде розіслано у ВНЗ області та надано всім зацікавленим групам.
На прес-конференції було презентовано соціальний відеоролик за результатами проекту. У подальшому планується демонструвати даний інформаційний продукт на правах соціальної реклами на місцевих телеканалах.
Останні новини Чернігівщини

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону 14:58
У Чернігові триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Про це йшла мова під час загальноміської щотижневої наради в муніципалітеті третього жовтня. Як повідомив голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина, його підприємство повністю готове до початку опалювального сезону і розпочне його як тільки протягом трьох днів середньодобова температура буде нижча за +8°C.

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій 14:56
Державна служба зайнятості має в арсеналі широкий спектр послуг, у тому числі для воїнів, які повернулися з фронту.Про це наша розмова з заступником директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергієм Роговцем.
Хор Бортнянського — до Дня музики та Дня захисників і захисниць України 14:08
Міжнародний день музики у світі відзначається 1 жовтня. Крім ідеї пропагування музичного мистецтва, це свято покликане сприяти реалізації розвитку культур, а також шанобливого ставлення до естетичних цінностей різних народів.
Навчальні заклади Чернігівщини отримали генератори від шведських благодійників 13:46
У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області.

«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині 12:15
Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.