Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 02:08:42

Що брати з собою на іспит — гроші чи знання? Розмова про корупцію

11.12.2014   10:56

«Від сесії до сесії живуть студенти весело»,— кажуть в народі. Та ця приказка дещо застаріла, бо при теперішній системі освіти до сесії ще допуск заробити необхідно. Тож виявляється, що не так вже й весело, а подекуди і дорого. Адже саме заліково-екзаменаційний період стає піком хабарництва у вишах.

У Чернігівському коледжі транспорту та комп'ютерних технологій, що віднедавна є частиною технологічного університету, 9 грудня, відбулася лекція про прояви хабарництва у вишах області та ставлення до цього явища. Така тема була обрана не випадково. Адже саме 9-го грудня відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією.

До того ж, студенти та викладачі цього навчального закладу брали участь у проекті «Відношення до корупції студентів / викладачів / адмінапарату, визначення її видів та розробка механізмів її подолання», що реалізовувався громадською організацією «Громадський центр «ЧАС» за фінансового сприяння Міжнародного фонду «Відродження» та за експертної підтримки ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень». Тож не розповісти своїм товаришам про результати дослідження вони просто не змогли.

Лектором виступила автор і координатор названого проекту, голова ГО «Громадський центр «Час» Вероніка Рибак. Вона детально ознайомила присутніх із механізмом та результом проведеного дослідження.

— Цікаво те, що під час опитування переважна більшість як викладачів так і студентів визнає винними у корупції обидві сторони і, звичайно, не схвалює діяльність такого роду. Напрошується запитання: чому ж тоді це явище досі існує у освітній сфері? — зазначила Вероніка Рибак. —Для того аби побороти хабарництво необхідно об'єднати зусилля, усіх зацікавлених у цьому.

Лекція плавно перейшла у відкритий діалог. Адже, на превеликий жаль, тема є актуальною.

 Серед моїх знайомих є ті, хто неодноразово вирішував власні проблеми з навчанням саме за допомогою «подарунку» викладачеві. Та важливо те, що вони вважають це правильним, — каже другокурсник Владислав.— На мою думку, саме через таких студентів страждають інші. Адже вони привчають викладачів до своєрідного «додаткового» заробітку.

Тож, ознайомившись з результатами дослідження, студенти вирушать на іспити. А от що вони візьмуть з собою — гроші чи знання, залишається лише здогадуватися.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини