Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 березня, 14:32:14

Під Черніговом запрацював Освітній дім з прав людини

26.11.2014   12:36Агенцiя

Офіційне відкриття цього закладу 24 листопада зібрало представників домів з прав людини, що діють в усьому світі.

Це такі заклади, де правозахисники можуть вільно зустрічатися, обмінюватися думками і навіть знаходити тимчасовий прихисток. Однак дім, обладнаний неподалік Чернігова, у с. Количівка, має особливість – він створений саме для навчання. І це перший подібний заклад не тільки в Україні, а й світі.

Урочисте відкриття поки що єдиного Освітнього дому з прав людини відвідали правозахисники з 13 країн, де діє мережа Домів з прав людини (загалом їх 18). Відтепер на цьому майданчику можна реалізовувати міжнародні, всеукраїнські та регіональні освітні проекти, - відзначає голова правління Чернігівського освітнього дому з прав людини Сергій Буров.

«Ми почали мріяти про цей проект кілька років тому, коли дізналися, що існує така мережа, як Дома з прав людини. До нас звернулися білоруські правозахисники, які шукали місце для такого дому, адже в себе на батьківщині відкрити його вони не могли і розглядали кілька можливих варіантів: Київ, Чернігів чи Вільнюс, і врешті-решт обрали Вільнюс, - пригадує Сергій Буров. – Хочу зауважити, що цей проект був реалізований завдяки об’єднанню ресурсів багатьох організацій. Фонд Домів з прав людини допоміг нам придбати саме приміщення. Реконструкцію в ньому ми зробили завдяки Українській гельсінській спілці з прав людини та фонду Чарльза Мотта, техніку допоможе придбати агенція США з міжнародного розвитку. Наші заходи підтримує міжнародний фонд «Відродження» та багато інших донорів».

Засновниками Освітнього дому з прав людини в Україні стали декілька чернігівських громадських організацій, зокрема: «МАрт» (голова правління - Сергій Буров), «АХАЛАР» (Юрій Трофименко) та  «Чернігівський комітет захисту прав людини» (Віктор Тарасов). Ініціативу підтримали та долучилися Закарпатський правозахисний центр, Кримська правозахисна організація «Альменда», Луганська правозахисна організація «Поступ».

У центрі вже проживають учасники семінарів та тренінгів, тренери та експерти. До речі, зараз у будинку знайшли тимчасовий притулок дві родини переселенців – з Криму та зі Сходу України.

Загалом сучасний офісний центр тут вдалося зробити менше, ніж за рік.

Керівник громадської організації «Центр АХАЛАР» Юрій Трофименко вважає: «Цей заклад створений для того, щоб кожна людина, котра має корисну ініціативу, отримала тут підтримку й змогла її реалізувати. Крім того, вже зараз тут можна отримати юридичні консультації. Наступний напрямок діяльності – освітні заходи».

Вікторія Сидорова

Останні новини Чернігівщини

Блокування прийняття бюджету 2021: останній шанс отримати посади в Прилуцький міській раді

Блокування прийняття бюджету 2021: останній шанс отримати посади в Прилуцький міській раді 13:31

Політична криза, що триває наразі в місцевому парламенті, досягла свого піку. Опозиційна група депутатів постійно ігнорує роботу сесії, через що заблоковано ухвалення ряду важливих питань, зокрема – прийняття бюджету на 2021 рік.

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини Анкою Фельдгузен

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини Анкою Фельдгузен 13:11

Під час зустрічі вони обмінялися привітаннями та обговорили питання створення меморіалу на місці перепоховання корюківців, загиблих від рук нацистів 1-2 березня 1943 року.

Школи Чернігівщини - у сотні найкращих

Школи Чернігівщини - у сотні найкращих 12:51

Дві школи з Чернігівщини потрапили до сотні кращих шкіл України за версією часопису «Фокус». Це ліцей при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя та школа №3 міста Чернігова.

Лікар-імунолог розповів про вакцину Covishield/AstraZeneca

Лікар-імунолог розповів про вакцину Covishield/AstraZeneca 12:40

Про вакцину Covishield/AstraZeneca, її вплив на організм, кількість доз та побічні прояви, який захист дає вакцина та скільки зберігаються антитіла розповів лікар-імунолог Чернігівської обласної лікарні Микола Біщак під час програми "Прайм-вечір. Акценти" в ефірі "Українське радіо. Чернігівська хвиля".

Операція “Первоцвіт”

Операція “Первоцвіт” 12:26

У зимово-весняний період на території Чернігівської області проводиться посилення заходів державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об'єктів рослинного світу, в тому числі, занесених до Червоної книги України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини