Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 квітня, 17:14:08

"Школа молодого журналіста" у Чернігові про термінологію в інформаційній війні

21.11.2014   08:10Агенцiя

20 листопада в Чернігові на черговому занятті у «Школі молодого журналіста» була розглянута тема про роль термінології у сфері інформації і особливо в інформаційній війні, яку в режимі воєнного часу веде Російська Федерація проти України.

Представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко підкреслив, що за допомогою термінів, які використовують працівники ЗМІ, формується в аудиторії образ героя чи ворога, формується поділ на «своїх» і «чужих», визначається, що є добре, а що – погано.

Сучасний російський агресор продовжує в нових умовах інформаційну війну проти українського народу, як і їхній попередник – СРСР.

Особливу увагу історик звернув на свідоме використання маніпулятивної термінології російськими фахівцями в історії для використання комуністичних міфів з метою знищення незалежної держави Україна.

Інструменти російської пропаганди, на які перетворилися ЗМІ у Російській Федерації, називають український національно-визвольний рух, борців за незалежність України та захисників сучасної суверенної держави «мазепинцями», «гайдамаками», «петлюрівцями», «бандерівцями», «фашистами». І навпаки, терористів московські маніпулятори називають «ополченцями», терористичні маріонеткові угрупування російської «п’ятої колони» – якимись «народними республіками», штучно до них прив’язують якісь історичні назви, котрі до цих утворень не мають жодного стосунку.

Сергій Бутко наголосив, що запекла відмова Кремля та провладних імперських істориків визнати Голодомор 1932–1933 років в Україні геноцидом Українського народу, визнати факт голодоморів 1921–1923 і 1946–1947 років в Україні, їхнє заперечення терміну «голодомор» в 2014 році стала більш зрозумілою.

Це не тільки намагання приховати «незручні» факти з біографії Радянського Союзу, розвал якого так оплакує президент Російської Федерації В. Путін.

Аналіз ситуації на окупованій території Донецької і Луганської областей України показує, що російський агресор та його п’ята колона намагаються продовжувати використовувати продовольство як інструмент контролю за населенням та його пограбування (керований голод). З інформацій останніх днів видно, що з вини агресора на Донбасі вже почався новий голодомор, є жертви.

Отже, штучний голод й досі залишився інструментом упокорення народів для правлячого режиму Російської Федерації. Представник Українського інституту національної пам’яті спільно з молодими журналістами, координатором проекту, співробітником Департаменту інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації Валерієм Сорокіним прийшли до висновку, що використання точних термінів, їхнє роз’яснення аудиторії, і, головне, правдива інформація розвінчає та викриє будь які вигадки та спецоперації агресора.


Український інститут національної пам’яті
 

Останні новини Чернігівщини

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових 16:02

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 1368-ІХ, який парламент ухвалив 30 березня 2021 року.

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону 13:45

Старому мосту через річку Удай було більше 40 років. Збудований у 1979-му з попередньо напруженого залізобетону. Довжина мосту - 64 метри. Серед місцевих він був однією з популярних весільних фотолокацій.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб 13:41

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 16 квітня в області щеплено першою дозою 7841 особу.

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди  Державної прикордонної служби

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди Державної прикордонної служби 12:11

На території Чернігівського обласного збірного пункту пройшли урочисті заходи з нагоди відправки 15 новобранців до Головного навчального центру Державної прикордонної служби імені генерал-майора Ігоря Момота.

Обговорили нововведення у відборі інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР

Обговорили нововведення у відборі інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР 11:45

15 квітня, відбулося засідання регіональної конкурсної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися коштом ДФРР на 2022 рік.