Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 липня, 23:23:41

"Школа молодого журналіста" у Чернігові про термінологію в інформаційній війні

21.11.2014   08:10Агенцiя

20 листопада в Чернігові на черговому занятті у «Школі молодого журналіста» була розглянута тема про роль термінології у сфері інформації і особливо в інформаційній війні, яку в режимі воєнного часу веде Російська Федерація проти України.

Представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко підкреслив, що за допомогою термінів, які використовують працівники ЗМІ, формується в аудиторії образ героя чи ворога, формується поділ на «своїх» і «чужих», визначається, що є добре, а що – погано.

Сучасний російський агресор продовжує в нових умовах інформаційну війну проти українського народу, як і їхній попередник – СРСР.

Особливу увагу історик звернув на свідоме використання маніпулятивної термінології російськими фахівцями в історії для використання комуністичних міфів з метою знищення незалежної держави Україна.

Інструменти російської пропаганди, на які перетворилися ЗМІ у Російській Федерації, називають український національно-визвольний рух, борців за незалежність України та захисників сучасної суверенної держави «мазепинцями», «гайдамаками», «петлюрівцями», «бандерівцями», «фашистами». І навпаки, терористів московські маніпулятори називають «ополченцями», терористичні маріонеткові угрупування російської «п’ятої колони» – якимись «народними республіками», штучно до них прив’язують якісь історичні назви, котрі до цих утворень не мають жодного стосунку.

Сергій Бутко наголосив, що запекла відмова Кремля та провладних імперських істориків визнати Голодомор 1932–1933 років в Україні геноцидом Українського народу, визнати факт голодоморів 1921–1923 і 1946–1947 років в Україні, їхнє заперечення терміну «голодомор» в 2014 році стала більш зрозумілою.

Це не тільки намагання приховати «незручні» факти з біографії Радянського Союзу, розвал якого так оплакує президент Російської Федерації В. Путін.

Аналіз ситуації на окупованій території Донецької і Луганської областей України показує, що російський агресор та його п’ята колона намагаються продовжувати використовувати продовольство як інструмент контролю за населенням та його пограбування (керований голод). З інформацій останніх днів видно, що з вини агресора на Донбасі вже почався новий голодомор, є жертви.

Отже, штучний голод й досі залишився інструментом упокорення народів для правлячого режиму Російської Федерації. Представник Українського інституту національної пам’яті спільно з молодими журналістами, координатором проекту, співробітником Департаменту інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації Валерієм Сорокіним прийшли до висновку, що використання точних термінів, їхнє роз’яснення аудиторії, і, головне, правдива інформація розвінчає та викриє будь які вигадки та спецоперації агресора.


Український інститут національної пам’яті
 

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини