Дієві кроки на шляху до інклюзивної освіти
«Ми хочемо всім розкрити очі на цю проблему» — так розпочалось розширене засідання колегії обласного управління освіти і науки. Ця проблема – навчання і виховання дітей з особливими потребами.

Від 2010 року й Україна долучилася до світової практики інклюзивної освіти. Наразі в області є вже власний напрацьований досвід, створюються відповідні умови в навчальних закладах. Долати ж складнощі, які виникають, освітяни своїх колег мотивують так: «Пройміться тривогою батьків, у яких є хворі діти».
Розумові вади; затримка психічного розвитку; порушення мовлення, опорно-рухового апарату; зниження слуху і зору – в області 462 дітей з такими вадами навчаються за індивідуальною формою.
В обласному управлінні освіти і науки говорять: «У нас є індивідуальна форма навчання – дітки сидять вдома, і до них приїздить вчитель».
Отримуючи освіту, разом з тим ці діти залишаються обмеженими в спілкуванні і в більшості випадків соціально дезадаптованими. Саме ці проблеми і має «зняти» інклюзивне навчання.
Сьогодні одна із перепон у впровадженні інклюзивного навчання – брак адекватної інформації в суспільстві.
За словами начальника управління Анатолія Заліського дехто не розуміє і каже: це додаткові кошти. Насправді – зовсім навпаки, це економія. Бо індивідуальне навчання однієї дитини – 10-14 годин на тиждень, це дві третини педагогічної ставки. У класі ж вводиться півставки асистента вчителя інклюзивного навчання. Крім того, і коефіцієнт розрахунку бюджетних коштів на учня інший.
Втім, фінансове питання тут далеко не на першому місці. Головний «плюс» — для самої дитини і її батьків.
«Морально суспільство переважно готове до того, що «звичайні» і «особливі» діти навчатимуться разом» — констатує Анатолій Заліський. Наразі освітяни «підтягують» технічне забезпечення – від спеціальних підручників та транспорту і до відповідного облаштування навчальних закладів.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.