Центр "Янголятко" допомагає дітям та дорослим
У понеділок 13 січня журналістів запросили на гостину до центру "Янголятко".

Діти привітали гостей щедрівками та новорічними привітаннями, а дорослі поділися своїми проблемами та досягненнями.
Центр раннього розвитку дитини «Янголятко» - це альтернативний дошкільний заклад. Тут дітей готують до школи. Особливість центру в тому, що разом із звичайними дітьми у групах займаються особливі дітки. Так серед вихованців є діти з діагнозом ДЦП, аутисти, синдромом гіперактивності та іншими хворобами.
У центрі «Янголятко» дітей навчають за методикою «Крок за кроком», з додаванням світових практик та інноваційних українських методик. До кожної дитини тут шукають індивідуальний підхід. І часто педагогам доводиться перечитати величезну кількість літератури, щоб допомогти тій чи іншій дитині. За словами директора центру Нелі Лавриненко, робота в цьому напрямку потребує постійного навчання, пошуку та вдосконалення, адже ще кілька років тому про інклюзивну освіту практично не говорили. Тому існує проблема підбору кадрів, адже у звичайних педагогічних ВНЗ цьому не учать.
Неля Лавренюк також розповіла, що часто доводиться працювати не лише з особливими дітьми, а і з їх батьками. Бо виховувати особливу дитину – і психологічно тяжко, і фізично важко. Приміром, якщо у дитини ДЦП, а не всі вони мають візочки, то мама чи тато змушені вже дорослу дитину носити на руках, особливо якщо вони стараються дитині допомогти, щоб вона не відставала від однолітків. За словами керівника центру важливим є раннє втручання в розвиток дитини: чим раніше починають батьки з нею працювати, тим більше ймовірність, що дитина зможе піти до школи.
Всього у центрі навчаються 80 дітей, з них 15-20 дітей з особливими потребами. На даний час працюють групи для дітей від 9 місяців до 7 років. Групи складаються з 6 вихованців: п’ять здорових дітей і одна особлива дитина. За умови допомоги батьків та їх активної участі у заняттях можлива участь і двох дітей. Діти вчать букви, вчаться писати, рахувати, вивчають склад числа і т.д. Тобто відбувається повноцінна дошкільна підготовка. Минулого року центр «Янголятко» підготував до школи двох дітей з діагнозом ДЦП.
На жаль, наші школи практично не готові приймати дітей з особливими потребами. Відсутність пандусів, безбар’єрних приміщень, не пристосованість класів та вбиральнь – все це призводить до того, що особливі діти вчаться вдома і практично не спілкуються із однолітками. А це погано впливає на їх розвиток. Наприклад, мама Дениса, яка була присутня на зустрічі з журналістами, поділилася, що дуже хоче аби її син пішов до звичайної школи і вона разом з педагогами «Янголятка» наполегливо працює в цьому напрямку.
Як пояснила завідувач відділу обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Людмила Зленко діти з особливими потребами, якщо є позитивний висновок лікарів, може ходити до звичайної школи. В цьому і полягає ідея інклюзивної освіти. В Чернігові інклюзивні класи є тільки у 24 школі. А в області всього працює 27 класів у 19 районах та 3 містах. Для кожного учня таких класів призначається асистент вчителя за потребою. «А от відмовити прийняти на навчання особливу дитину адміністрація не має права», - додала пані Зленко.
Нещодавно в «Янголятку» почалися музичні заняття. Вихованці продемонстрували свої досягнення під час виконання щедрівок. Вчитель музики розповів, що для дітей з інвалідністю музика є важливою в сенсі світосприйняття. Наприклад, якщо дитина з ДЦП буде грати на сопілці (або інших духових), то в неї може змінитися тембр голосу.
Останні новини Чернігівщини
Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення 17:32
В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».
7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48
З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.
За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22
За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.