Щорський район. За досвідом у Нові Боровичи
Тема цього заходу: формування дослідницької культури старшокласників в учнівському лісництві.

У семінарі-практикумі взяли участь 16 керівників колективів юних природолюбів. Зібралися представники середніх шкіл — Городнянської, Добрянської (Ріпкинський р-н ), Кобижчанської (Бобровицький р-н), Світанківської (Ніжинський р-н), Тупичівської (Городнянський р-н), Биринської (Н.-Сіверський р-н), Морівської (Козелецький р-н), Лісовосорочинської (Прилуцький р-н), Холминської (Корюківський р-н), Пакульської (Чернігівський р-н), Семенівського будинку творчості на базі Погорільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Остерської гімназії (Козелецький р-н), Борзнянської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів, Краснохутірської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів для дітей-сиріт (Н.-Сіверський р-н) та Галайбинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (Борзнянський р-н).
У семінарі взяв участь головний спеціаліст відділу лісового господарства Чернігівського ОУЛМГ Володимир Перев’язко.
Новоборовицьке учнівське лісництво вважається одним з кращих в області, тому керівники дитячих природничих колективів зацікавлено знайомилися з його роботою та переймали досвід. Учасники семінару відвідали теплиці і шкільний лісорозсадник, який знаходиться на території Новоборовицького лісництва, а також попрацювали в «Лабораторії фахового досвіду».
Нині досить актуальне питання тематики та методики проведення дослідницьких, природоохоронних практичних робіт. Отож керівники дитячих колективів отримали на електронних носіях методичний посібник про проведення дослідницької роботи в учнівських лісництвах, який підготували методисти Чернігівської обласної станції юних натуралістів та Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка і працівники Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.
А Володимир Кухаренко, директор Новоборовицької середньої школи, розповів гостям про становлення, розвиток і перспективи місцевого учнівського лісництва. Його вихованці презентували досвід роботи свого колективу. Дуже сподобався учасникам заходу виступ природничої агітбригади.
На завершення семінару відбувся круглий стіл з обміну практичним досвідом, як оберігати юним лісівникам зелені багатства нашого краю та залучати учнів до лісогосподарської і дослідницької роботи.
Світлана Велігорська, завідувач відділом Чернігівської обласної станції юних натуралістів
Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57
«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53
Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.
Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28
Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.
Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23
1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.