Виповнилося 100 років Семенівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1
Це унікальний навчальний заклад – не тільки для області, а й для України. Судіть самі: серед тих, хто тут навчався – дев’ять лауреатів державних премій в різних галузях науки і техніки (це премії і СРСР, і вже окремих держав – України, Росії та Білорусі); кілька випускників – Герої Радянського Союзу і Соціалістичної Праці, кавалери бойових і трудових орденів; випускників-медалістів – понад 400. Тому століття школи – подія більш ніж обласного масштабу.

На святкування з’їхалися випускники і вчителі зі всієї країни і з ближнього зарубіжжя.
До ювілею на будівлі Семенівської ЗОШ № 1 відкриті меморіальні дошки: двічі Герою Радянського Союзу Василю Сеньку і повному кавалеру Ордену Слави Василю Кекуху. Обидва вони – випускники школи передвоєнних років. У святі взяли участь родичі обох героїв війни.
У школі створена галерея видатних випускників і музейна кімната, де відтворена славетна історія навчального закладу. У відкритті музею взяв участь ще один випускник – Олександр Качура, конструктор апаратури зв’язку для більшості космічних ракет Радянського Союзу, довгий час – керівник уславленого об’єднання імені Артема, Герой України.
З цієї школи стартували у доросле життя Василь Будник (конструктор ракет, соратник Сергія Корольова, перший очільник “Південмаша”), Аркадій Маринич (головний конструктор найбільших в СРСР авіаносних крейсерів), Анатолій Кекух (автор 130-ти винаходів у металургії), Анатолій Ребенок (розробник залізничних вагонів-самоскидів), Олег Алещенко (конструктор гідроакустичних систем для всіх бойових кораблів Радянського Союзу), Іван Аліфан (відкривач найбільших родовищ нафти в Середній Азії). І цей вражаючий перелік можна ще продовжити.
Крім викладання, і виховна робота в школі була традиційно піднята на винятковий рівень. Двічі Семенівська ЗОШ займала перші місця в Радянському Союзі з військово-патріотичної підготовки учнів.
Частиною святкування став концерт у районному Будинку культури, знову-таки підготовлений значною мірою силами випускників школи різних років, причому й кілька пісень та музичних п’єс також написані вихованцями школи.
Останні новини Чернігівщини

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону 14:58
У Чернігові триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Про це йшла мова під час загальноміської щотижневої наради в муніципалітеті третього жовтня. Як повідомив голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина, його підприємство повністю готове до початку опалювального сезону і розпочне його як тільки протягом трьох днів середньодобова температура буде нижча за +8°C.

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій 14:56
Державна служба зайнятості має в арсеналі широкий спектр послуг, у тому числі для воїнів, які повернулися з фронту.Про це наша розмова з заступником директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергієм Роговцем.
Хор Бортнянського — до Дня музики та Дня захисників і захисниць України 14:08
Міжнародний день музики у світі відзначається 1 жовтня. Крім ідеї пропагування музичного мистецтва, це свято покликане сприяти реалізації розвитку культур, а також шанобливого ставлення до естетичних цінностей різних народів.
Навчальні заклади Чернігівщини отримали генератори від шведських благодійників 13:46
У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області.

«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині 12:15
Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.