Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 03:05:23

У чернігівських ВУЗах найдоступніша освіта

23.07.2013   13:17Агенцiя

Ціни на здобуття вищої освіти в Україні можуть відрізнятися в кілька разів - залежно від спеціальності, регіону та попиту. Так, наприклад, рік навчання одного «міжнародника»-бакалавра коштує стільки, як семи культурологів.

У розпал вступної кампанії до ВНЗ кореспонденти Укрінформу спробували з'ясувати, наскільки доступною є вища освіта на комерційній основі. Для цього власкори обрали провідні ВНЗ в різних регіонах України та знайшли найдорожчі і найдешевші спеціальності в них.

Як виявилося, більш як у половині досліджуваних вищих навчальних закладів найдорожчою спеціальністю є правознавство - за рік навчання на такій спеціальності (освітньо-кваліфікаційний рівень - бакалавр) студентові денної форми навчання, залежно від регіону, доведеться викласти від 8,4 тис. грн у Чернігові до 16,5 - у Донецьку. Проте рекорд за дороговизною серед бакалаврів побили спеціальності факультету міжнародних відносин у Львівському національному університеті ім. Франка - за рік навчання на цьому факультеті, причому як на денній, так і на заочній формі, треба заплатити 21 тис. 968 грн.
На другому місці серед найдорожчих спеціальностей для бакалаврів-заочників - правознавство у Донецькому національному університеті - 10,9 тис. грн за рік навчання. На третьому - філологія (переклад) у Херсонському держуніверситеті (9,373 тис. грн).

Приблизно така ж тенденція зберігається і серед магістрів. Одна з найвищих цін за рік навчання серед досліджуваних ВНЗ - 20 тис. грн - у Донецькому національному університеті на спеціальність правознавство, на другому місці - 19,7 тис. грн - у Харківському національному університеті ім. Каразіна - на спеціальності: право, психологія, міжнародні економічні відносини, мова та література. І тільки на третє місце за дороговизною навчання магістрів виходять філологічні спеціальності - англійська, німецька, французька та іспанська мова і література в Одеському національному університеті ім. Мечникова (17,97 тис. грн).

Що ж стосується доступних цін на здобуття вищої освіти, то найдешевшою серед досліджуваних виявилася спеціальність факультету культури і мистецтв у Львові - 3,037 тис. грн - за рік навчання бакалавра на денній формі. На другому місці - журналістика, українська та російська мова і література в Ужгородському національному університеті за 4,2 тис. грн на рік, а на третьому - денний бакалаврат за спеціальністю управління персоналом та економіка праці у Чернігівському державному технологічному університеті - 4,4 тис. грн за рік навчання.

Ті ж самі три ВНЗ і в такій же послідовності розмістилися заклади і з найдешевшими спеціальностями за освітнім рівнем магістр: попереду Львів із ціною всього 1,896 тис. грн за рік навчання на спеціальності факультету культури і мистецтв, другий Ужгород - 4,7 тис. грн за ту ж таки журналістику, українську та російську мову і літературу, а на третьому місці Чернігів - 5,32 тис. грн за рік навчання магістрів-менеджерів.

УКРІНФОРМ

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).