Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 січня, 22:39:27

У чернігівських ВУЗах найдоступніша освіта

23.07.2013   13:17Агенцiя

Ціни на здобуття вищої освіти в Україні можуть відрізнятися в кілька разів - залежно від спеціальності, регіону та попиту. Так, наприклад, рік навчання одного «міжнародника»-бакалавра коштує стільки, як семи культурологів.

У розпал вступної кампанії до ВНЗ кореспонденти Укрінформу спробували з'ясувати, наскільки доступною є вища освіта на комерційній основі. Для цього власкори обрали провідні ВНЗ в різних регіонах України та знайшли найдорожчі і найдешевші спеціальності в них.

Як виявилося, більш як у половині досліджуваних вищих навчальних закладів найдорожчою спеціальністю є правознавство - за рік навчання на такій спеціальності (освітньо-кваліфікаційний рівень - бакалавр) студентові денної форми навчання, залежно від регіону, доведеться викласти від 8,4 тис. грн у Чернігові до 16,5 - у Донецьку. Проте рекорд за дороговизною серед бакалаврів побили спеціальності факультету міжнародних відносин у Львівському національному університеті ім. Франка - за рік навчання на цьому факультеті, причому як на денній, так і на заочній формі, треба заплатити 21 тис. 968 грн.
На другому місці серед найдорожчих спеціальностей для бакалаврів-заочників - правознавство у Донецькому національному університеті - 10,9 тис. грн за рік навчання. На третьому - філологія (переклад) у Херсонському держуніверситеті (9,373 тис. грн).

Приблизно така ж тенденція зберігається і серед магістрів. Одна з найвищих цін за рік навчання серед досліджуваних ВНЗ - 20 тис. грн - у Донецькому національному університеті на спеціальність правознавство, на другому місці - 19,7 тис. грн - у Харківському національному університеті ім. Каразіна - на спеціальності: право, психологія, міжнародні економічні відносини, мова та література. І тільки на третє місце за дороговизною навчання магістрів виходять філологічні спеціальності - англійська, німецька, французька та іспанська мова і література в Одеському національному університеті ім. Мечникова (17,97 тис. грн).

Що ж стосується доступних цін на здобуття вищої освіти, то найдешевшою серед досліджуваних виявилася спеціальність факультету культури і мистецтв у Львові - 3,037 тис. грн - за рік навчання бакалавра на денній формі. На другому місці - журналістика, українська та російська мова і література в Ужгородському національному університеті за 4,2 тис. грн на рік, а на третьому - денний бакалаврат за спеціальністю управління персоналом та економіка праці у Чернігівському державному технологічному університеті - 4,4 тис. грн за рік навчання.

Ті ж самі три ВНЗ і в такій же послідовності розмістилися заклади і з найдешевшими спеціальностями за освітнім рівнем магістр: попереду Львів із ціною всього 1,896 тис. грн за рік навчання на спеціальності факультету культури і мистецтв, другий Ужгород - 4,7 тис. грн за ту ж таки журналістику, українську та російську мову і літературу, а на третьому місці Чернігів - 5,32 тис. грн за рік навчання магістрів-менеджерів.

УКРІНФОРМ

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини