Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 21:57:45

У чернігівських ВУЗах найдоступніша освіта

23.07.2013   13:17Агенцiя

Ціни на здобуття вищої освіти в Україні можуть відрізнятися в кілька разів - залежно від спеціальності, регіону та попиту. Так, наприклад, рік навчання одного «міжнародника»-бакалавра коштує стільки, як семи культурологів.

У розпал вступної кампанії до ВНЗ кореспонденти Укрінформу спробували з'ясувати, наскільки доступною є вища освіта на комерційній основі. Для цього власкори обрали провідні ВНЗ в різних регіонах України та знайшли найдорожчі і найдешевші спеціальності в них.

Як виявилося, більш як у половині досліджуваних вищих навчальних закладів найдорожчою спеціальністю є правознавство - за рік навчання на такій спеціальності (освітньо-кваліфікаційний рівень - бакалавр) студентові денної форми навчання, залежно від регіону, доведеться викласти від 8,4 тис. грн у Чернігові до 16,5 - у Донецьку. Проте рекорд за дороговизною серед бакалаврів побили спеціальності факультету міжнародних відносин у Львівському національному університеті ім. Франка - за рік навчання на цьому факультеті, причому як на денній, так і на заочній формі, треба заплатити 21 тис. 968 грн.
На другому місці серед найдорожчих спеціальностей для бакалаврів-заочників - правознавство у Донецькому національному університеті - 10,9 тис. грн за рік навчання. На третьому - філологія (переклад) у Херсонському держуніверситеті (9,373 тис. грн).

Приблизно така ж тенденція зберігається і серед магістрів. Одна з найвищих цін за рік навчання серед досліджуваних ВНЗ - 20 тис. грн - у Донецькому національному університеті на спеціальність правознавство, на другому місці - 19,7 тис. грн - у Харківському національному університеті ім. Каразіна - на спеціальності: право, психологія, міжнародні економічні відносини, мова та література. І тільки на третє місце за дороговизною навчання магістрів виходять філологічні спеціальності - англійська, німецька, французька та іспанська мова і література в Одеському національному університеті ім. Мечникова (17,97 тис. грн).

Що ж стосується доступних цін на здобуття вищої освіти, то найдешевшою серед досліджуваних виявилася спеціальність факультету культури і мистецтв у Львові - 3,037 тис. грн - за рік навчання бакалавра на денній формі. На другому місці - журналістика, українська та російська мова і література в Ужгородському національному університеті за 4,2 тис. грн на рік, а на третьому - денний бакалаврат за спеціальністю управління персоналом та економіка праці у Чернігівському державному технологічному університеті - 4,4 тис. грн за рік навчання.

Ті ж самі три ВНЗ і в такій же послідовності розмістилися заклади і з найдешевшими спеціальностями за освітнім рівнем магістр: попереду Львів із ціною всього 1,896 тис. грн за рік навчання на спеціальності факультету культури і мистецтв, другий Ужгород - 4,7 тис. грн за ту ж таки журналістику, українську та російську мову і літературу, а на третьому місці Чернігів - 5,32 тис. грн за рік навчання магістрів-менеджерів.

УКРІНФОРМ

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.