Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 02:33:01

Технікуми та коледжі виведуть з системи вищої освіти

14.05.2013   09:30Агенцiя

Міністерство освіти пропонуватиме проводити підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів у закладах професійної освіти

Про це розповів перший заступник міністра освіти і науки Євген Суліма, виступаючи у 13 травня у Національній академії педагогічних наук України.

За словами чиновника у діючому Законі “Про вищу освіту” міститься положення двох законів. Перший з них регламентує підготовку фахівців середньої ланки, а другий – фахівців з повною вищою освітою.

“Можна сказати, єдине, що об’єднує ці різні типи навчальних закладів – це спільна назва Закону та ступеневість освіти. Мається на увазі можливість випускників, які успішно закінчили технікум чи коледж, продовжувати освіту за скороченим терміном підготовки в університеті”, – повідомив Суліма.

Він також зазначив, що у Законі “Про вищу освіту” закладено певні протиріччя.

Зокрема, за його словами, підготовку молодших спеціалістів здійснюють технікуми та коледжі, а фахівців з вищою освітою – університети, академії та інститути. Структурними підрозділами коледжу чи технікуму є відділення та предметні (циклові) комісії, а університету – факультети та кафедри. У технікумах і коледжах навчання здійснюють педагогічні працівники, в університетах – науково-педагогічні, до цих категорій працівників зовсім різні вимоги та рівень навчального навантаження, крім того у технікумах і коледжах відсутня наукова робота та підготовка кадрів вищої кваліфікації, зокрема педагогічних та науково-педагогічних працівників. Також існують значні відмінності в системі оплати праці цих двох категорій викладачів.

“У зв’язку з цим Міністерством прийнято рішення розробити новий законопроект “Про професійну освіту”. До майбутньої системи професійної освіти увійдуть заклади, що готують кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів. Це заклади системи професійно-технічної освіти (усім відомі училища), а також заклади, що готують молодших спеціалістів (технікуми та коледжі)”, – заявив Суліма.

Головна ідея цього законопроекту полягає в тому, що буде існувати єдиний уніфікований тип навчального закладу – професійний коледж. У професійному коледжі за наявності відповідних ліцензій на освітню діяльність можна буде здійснювати підготовку як кваліфікованих робітників, так і молодших спеціалістів.

“Запровадження такого підходу дозволить покращити якість підготовки майбутніх фахівців та надасть можливість навчальним закладам оперативно реагувати на потреби ринку праці у фахівцях певної кваліфікації”, – зазначив перший заступник міністра освіти і науки.

http://osvita.ua/vnz/news/35880/

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини