На чому зекономимо – на школах чи посадовцях?
Представники Батьківського комітету звернулися до депутатів с проханням не закривати другу школу. Вони вважають, що нема жодних підстав припинити діяльність учбового закладу в центрі міста з давньою історією.

Батьки учнів повідомили, що мають документ про те, що санітарні норми по кількості дітей та їх перебування в приміщені школи виконані і не порушуються. Також їм цікаво, чому своїм неофіційним усним розпорядженням Управління освіти забороняє вести набір дітей у перший клас.
Чому проект рішення про закриття школи до сих пір опублікований на сайті Ніжинської міської ради щоб набрати законної чинності, але при цьому так і не пройшов обговорення у профільній депутатській комісії.
До того ж невідомо якими критеріями керуються чиновники виставляючи ту чи іншу школу на закриття. Здається, що основним критерієм все ж таки є кількість гектарів землі у центрі міста, які числяться за школою, обіцяні посади в області місцевим чиновникам за успішне закриття ніжинських шкіл, але ніяк не здоровий глузд, економічне обґрунтування та піклування про майбутнє дітей і міста взагалі.
Депутат Івашин заспокоїв присутніх батьків і сказав, що депутати ніколи не проголосують за закриття школи. Його слова підтвердили ще кілька представників громади.
Хоча заспокоївши батьків, місцеві обранці не пропонують реального виходу з ситуації. Насправді по освіті Ніжин має недофінансування приблизно в 37 мільйонів гривень. І звідки брати потім кошти, і чим через пару-трійку місяців платити зарплату вчителям – вихід з цього положення депутати озвучити не змогли. Лише запевнили, що все буде добре. Таке сьогохвилинне заспокоювання завтра вернеться болючим ускладненням.
Щоправда, депутат Шейко звернула у вагу на те, що місто утримує аж двох профільних заступників міського голови та ціле Управління освіти. А всі спостерігають тільки за тим, як ці чиновники нічого не роблять, бо мова увесь час іде тільки про закриття шкіл, начебто інших шляхів оптимізації освіти просто не існує. Легше за все тикнути пальцем у школу на карті і приказати: “Закрити!”.
А в результаті все вивалюється на депутатів, аби їх руками втілити чиїсь плани. Закриють депутати школи – вони нелюді, залишать – шукайте гроші. А заступники та чиновники отримуючи з бюджету чималі зарплати тільки втирають руки та тішаться з того.
Якщо посадовці не можуть виконати свої обов’язки а все одно проблеми звалять на депутатів, то давайте їх посади поскорочуємо і вирішувати будемо депутатським корпусом все одно, тільки матимемо вже не абияку економію – сказала у виступі депутат Надія Шейко.
http://www.uezd.com.ua/page/na-chomu-zekonomimo-na-shkolax-chi-posadovcyax.html
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.