Вчителів змушують купувати дорогі страховки а-ля МММ
У чернігівській школі директор примусила усіх вчителів вкладати гроші у страхову компанію, яка по суті дуже нагадує фінансову піраміду.

Як йдеться у сюжеті "Грошей", школа працювала спокійно до того часу, поки директор не стала членом цієї страхової компанії.
Одна з вчительок скаржиться, що директор змушує підписувати угоди зі страховою компанією. А хто не хоче себе убезпечити, тому – палки в колеса: "Я одна з адміністрації школи, хто не підписалася до цієї страхової компанії. На мене відразу пішов тиск", - каже Тамара Іванівна.
Для вчительки страхова сума непідйомна - п'ять тисяч на рік. І сплачувати треба протягом двадцяти років! Навіщо педагогам, які ледь зводять кінці з кінцями, платити такі суми, у Тамари Іванівни своє пояснення: "Від кожного підписаного директор має потім певний процент. Для неї це заробіток", - каже вчителька.
Олена - вчитель початкових класів. Говорить, що теж відмовилась страхувати себе і своїх близьких. Вона мала стати завідувачем молодших класів, але посаду довірили іншій. Каже, що не хоче пов'язувати це з відмовою підписатися.
Проте поза камерою вчителі жаліються, що знайти роботу важко. Доводиться йти на будь-які умови: "Ось влаштовується людина на педагога. Йому й кажуть – підпишись на п'ять тисяч. Нема грошей – йди назад. А хтось платить – людину беруть. І що тут скажеш? Нічого не докажеш!" – пояснюють вчителі.
Про те, що у школі розповсюджене страхування, чули навіть батьки. Директор не заперечує, що пропонує всім страхуватися. Але підписуватися чи ні – справа добровільна: "Я собі купила програму і людям розказувала, тому що я вважаю це необхідним . Нікого не змушую підписуватися", - каже Наталя Якимівна.
Перевірити, що ж це за страхова компанія, журналісти йдуть до її представника у Чернігові. Представляються педагогами. Виявляється, у цій компанії дуже легко заробляти – треба купити страховку собі і загітувати якомога більше інших:
"5 тисяч у рік 20 людей заплатили – сто тисяч собі назбирали. Що стосується заробітку… Ми – продавці ідеї. Тут специфічна торгівля. Ми доносимо до людей необхідність продукту", - пояснюють у компанії та відразу ж пропонують поїхати на семінар. Там навчать впарювати послуги. Введення в курс справи чимось нагадує зомбування.
Жінка багатозначно водить пальцем по паперу: "П'ятнадцять тисяч гривень на місяць! І це лише початок! Фірма належить древній династії австрійських королів!"
У місцевій прокуратурі кажуть, що розслідування вже провели, але порушень не виявили. Усі вчителі сказали, що страхувалися добровільно.
"Зважаючи на актуальність піднятого питання, прокуратурою міста буде проведена додаткова перевірка та надана правова оцінка", - резюмував на камеру прокурор, обіцяючи навести лад у "шкільному тераріумі".
http://tsn.ua/ukrayina/vchiteliv-zmushuyut-kupuvati-dorogi-strahovki-a-lya-mmm-280707.html
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.