Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 04:35:46

Верхівковий короїд - загроза хвойним та іншим лісопарковим насадженням Чернігівщини

10.05.2018   08:11Агенцiя

Однак і проти цього небезпечного шкідника вже є перші напрацювання, правда, поки що більш організаційні. Але ж робиться і певний поступ щодо практичного вирішення порушеної проблеми.

Про це йшла мова на засіданні робочої групи з розробки плану заходів щодо методів запобігання та боротьби із шкідником соснових насаджень РЛП «Ялівщина».

Відкрив та провів засідання керівник робочої групи Юрій Карпенко, завідувач кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, кандидатуру якого на цей громадський пост було затверджено 24 квітня 2018 року на засіданні круглого столу Чернігівської обласної ради з питань врегулювання критичної екологічної ситуації щодо ураження верхівковим короїдом соснових насаджень на території Придесення.

В ході засідання Юрій Карпенко поінформував членів робочої групи про сучасний стан порушеної екологічної проблеми та основні локалітети ураження соснових ділянок території РЛП «Ялівщина», ознайомив колег з результатами наукового обстеження зазначеної природозаповідної зони, яке було проведене на початку травня поточного року. За його ініціативи було створено картографічно-топографічний план РЛП, де визначені пошкоджені верхівковим короїдом дерева. А це, як було зазначено окремими учасниками обговорення, уже є «дорожною картою» до подальших дій.

Проект «Плану невідкладних дій щодо боротьби з верхівковим короїдом на території РЛП «Ялівщина» виклав перед колегами директор парку Володимир Свердлов. В основному цей орієнтовний напрямок роботи з вирішення наболілої проблеми стосується застосування ефективних технологічних, біотехнічних та природоохоронних заходів

Зокрема, проектом передбачено проведення таких заходів, як: закупівля та розвішування ловчих феромонних пасток для короїдів; встановлення стендів природоохоронної тематики; інформаційна та просвітницька робота із ЗМІ; очистка території від кори уражених дерев; заходи з упорядкування та благоустрою; обмеження заїзду в соснові насадження шляхом встановлення нових обмежуючих стовпчиків; біотехнічні заходи зі створення нових мурашників (вид - руда лісова мурашка) на ділянках парку з хвойними породами тощо.

І, звичайно ж, - це організація науково-дослідних робіт за станом зелених насаджень, моніторинг деревостанів соснових ділянок «Ялівщини», відновлення насаджень (висаджування дерев- крупномірів корінних порід) з розсадників лісових господарств області і таке інше.

Говорили учасники засідання і про пошуки джерел та механізмів фінансування заходів по боротьбі з верхівковим короїдом та про організацію системних заходів, спрямованих на упередження поширення короїдів в межах соснових насаджень території м.Чернігова (РЛП «Ялівщина», заповідне урочище «Святе», Подусівський ліс).

Визначилися і з тим, що для виконання вищезгаданого плану необхідно долучити якнайширше коло учасників розв'язання порушеної проблеми. Зокрема, в їх числі: адміністрація КЗ РЛП «Ялівщина», міське КП «Зеленбуд», управління ЖКГ Чернігівської міської ради, науковці Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, представники ГО, волонтери, студентська молодь, фахівці лісового господарства і, звичайно ж, депутати обласної та Чернігівської міської ради...

В ході обговорення члени робочої групи дійшли висновку, а саме: доопрацювати вищезгаданий проект Плану невідкладних дій щодо боротьби з верхівковим короїдом на території РЛП «Ялівщина» із врахуванням зауважень учасників засідання; підготувати пропозиції до обласного та міського фондів охорони природного середовища стосовно виділення коштів на пріоритетні першочергові заходи, в тому числі на видалення аварійних дерев вздовж пішохідних стежин та шляхів, а заодно і на лісовідновлення (замінити спиляні дерева на стійкі до нападів короїдів саджанці), а також на придбання феромонних пасток для вловлювання шкідників тощо.

Чергове засідання робочої групи, як зазначив її очільник, відбудеться після доопрацювання згаданого проекту та вирішення інших озвучених активістами питань.

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.