Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:59:43

За продаж навіть однієї пляшки фальсифікованої горілки – штраф 17 тисяч гривень

28.08.2015   17:11Агенцiя

Протягом липня-серпня працівники Головного управління ДФС в області встановили 30 фактів зберігання алкогольних напоїв для продажу, на яких були наклеєні акцизні марки з ознаками підробки

Сумнівна горілка з етикетками, на яких  зазначений виробник з Кіровоградської області, продавалася в Чернігові та багатьох районах області. Торговці були надто обережними і зберігали оковиту невеликими партіями.

 За цей період працівники податкової міліції вже вилучили більше 600 пляшок такого фальсифікату. Проведені експертизи документально підтвердили, що марки акцизного податку – підроблені. Порушникам законодавства доведеться сплатити більше півмільйона штрафу.

Робота в цьому напрямку продовжується, адже торговці фальсифікату не сплачують акцизний податок з реалізації продукції, а відтак бюджет втрачає значні кошти. Крім того, їм байдуже наскільки небезпечне для здоров’я  те, що продають. Враховуючи виявлені факти, порада покупцям – бути  уважнішими при купівлі алкогольної продукції. Адже, як свідчать результати проведених експертиз, така продукція виготовляється з недоброякісної та шкідливої сировини. А голови місцевих рад мають зайняти активну позицію, щоб припинити підпільну торгівлю, адже кошти, які можуть витрачатися на розвиток громад, поза бюджетом йдуть в кишені ділків.

З початку року співробітники Головного управління ДФС в області провели  76 перевірок суб’єктів господарювання, які вроздріб торгують алкогольними напоями та тютюновими виробами. Встановлено 76 порушень податкового законодавства. В 31 випадку – зберігали та реалізовували  алкогольні напої з підробленими марками акцизного податку, в 3 – торгували алкогольними напоями без ліцензії, в 13 – зберігали алкогольні напої та тютюнові вироби у місцях, не внесених до Єдиного реєстру, в 16 – продавали горілчані вироби за цінами, нижчими, ніж встановлені мінімальні. До правопорушників застосовані фінансові санкції на загальну суму  1 млн. 28 тисяч гривень.

Сума штрафів переконує, що займатися продажем фальсифікату нині не вигідно. Адже при виявленні в торгівельній мережі навіть однієї пляшки горілки з підробленою акцизною маркою, суб’єкт господарювання має сплатити штраф у сумі 17 тисяч гривень та може бути позбавлений ліцензії на право реалізації алкогольної продукції.

Як повідомив начальник оперативного управління Павло Бойправ, співробітники податкової міліції вилучили з незаконного обігу всю виявлену алкогольну продукцію з підробленими акцизними марками.  Складені 43 протоколи про адміністративну відповідальність за статтями 164 та 164-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Всі матеріали направлені до суду для притягнення правопорушників до відповідальності та конфіскації фальсифікату.

Якщо факти умисного виготовлення та реалізації фальсифікованої алкогольної продукції, маркованої підробленими марками акцизного податку, будуть доведені, то особа може бути притягнута до кримінальної відповідальності за статтями 204 та  199 Кримінального кодексу України. 

З початку року з незаконного обігу було вилучено 1585 літрів спирту, 1070 літрів лікеро-горілчаних виробів, 16 тисяч пачок тютюнових виробів.

Оперативники податкової міліції виявили 8 кримінальних правопорушень за статтею 204 Кримінального кодексу України. В п’ятьох випадках алкогольні напої виготовляли з недоброякісної сировини, яка становить загрозу життю та здоров’ю людей. За це відповідальність передбачена  частиною 3 статті 204 Кримінального кодексу України.

Цього року також виявлені 2 підпільних цехи, де вироблялися алкогольна продукція та пально-мастильні матеріали.

Кожен небайдужий може допомогти захистити бюджет і здоров’я громадян   від фальсифікату. Витрачаючи чесно зароблені гроші, ви маєте одержати якісну продукцію. Тож якщо матимете інформацію щодо фактів незаконного обігу підакцизних товарів,  повідомляйте про це до чергової частини податкової міліції за телефоном: 652-911. Можна звертатися й письмово до Головного управління ДФС у Чернігівській області (м. Чернігів, вул.Комсомольська,11) або до ДПІ у м. Чернігові (вул.Кирпоноса,28). За такими фактами обов’язково будуть проведені перевірки і вжиті відповідні заходи щодо припинення правопорушень.

Відділ комунікацій  ГУ ДФС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.