Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 21 травня, 15:58:04

Чернігів розбудовується

29.12.2011   12:20Агенцiя

Про діяльність управління архітектури та містобудування міської ради у 2011 році розповіла на розширеній нараді головний архітектор міста Людмила Павлінська.

Так, у звітному періоді тривала діяльність управління щодо реалізації пропозицій основних містобудівних документів – генерального плану міста, проекту детального планування центральної частини міста та схеми перспективного розвитку туризму.

Великий обсяг роботи здійснено управлінням щодо проведення суцільної інвентаризації об’єктів незавершеного будівництва на території м. Чернігова, доцільності завершення їх будівництва, визначення джерел фінансування продовження спорудження та термінів вводу в експлуатацію цих об’єктів.

За інформацією головного управління статистики у Чернігівській області станом на 1 січня 2011 року на території міста налічувалося 122 об’єкти незавершеного будівництва, а вже станом на 20 грудня поточного року введено в експлуатацію 36 довгобудів.

Серед соціально значущих об’єктів, окрім багатоквартирних житлових будинків, найбільш знаковими для міста стали: тролейбусна лінія до житлового масиву “Масани”; котельня по вул. Квітневій, 3-в; каналізаційний колектор по вул. Матросова від житлового будинку № 11 до житлового будинку № 30; готель по вул. Шевченка, 103; розважальний комплекс із боулінгом, більярдною, кафе, дитячою розважальною кімнатою та танцювальним майданчиком по вул. Незалежності, 12-а; цех з виготовлення пластмасових виробів із адміністративно-побутовими приміщеннями по вул. Ушинського, 14; дільниця складання вантажних автомобілів по просп. Миру, 312 та інші.

Не зважаючи на наслідки економічної кризи в Україні, змін у законодавстві в галузі містобудування та інших негараздів за даними статистики обсяги введення житла та виконаних будівельних робіт у місті за 9 місяців поточного року у порівнянні з відповідним періодом 2010 року зросли на 11,3% та 9,2% відповідно.

Станом на 20 грудня 2011 року в експлуатацію введено житла загальною площею 70379,17 кв.м. Серед багатоквартирного житла на цей час приймальними комісіями прийнято в експлуатацію 5 житлових будинків, 7 секцій житлових будинків та 6 котеджів.

Л. Павлінська нагадала, що у розвиток інфраструктури міста залучаються кошти інвесторів.

Велика увага приділяється модернізації та реконструкції ринків міста: реконструювало речову частину Центрального ринку, планується розпочати роботи із реконструкції ринку по просп. Миру, 207-а.

Позитивно оцінює головний архітектор і розбудову виробничої сфери міста: прийнято в експлуатацію цехи з виробництва вогнегасників по вул. Шевченка, 162-а (ЧКП “Пожтехніка”); майстерню з механічної обробки матеріалів для улаштування науково-виробничого комплексу “Сенсор” по вул. Любецькій, 78 (ТОВ “П’єзосенсор”); замінено технологічне обладнання фільтраційного відділення пивоварного виробництва по вул. Інструментальна, 20 (ПАТ СанІнБев УкраЇна); відкрито експериментальний цех металовиробів по вул. Толстого, 147-б; збиральний цех по вул. Одинцова, 25 (ТОВ “Датчикове підприємство “Завод Рапід”) та інші.

Закінчені проектні роботи щодо спорудження дитячого майданчика з фонтаном по проспекту Миру, проектна документація пройшла державну експертизу. Фінансування будівництва цього об’єкта передбачено за рахунок спонсорських коштів.

На найближчу перспективу планується реконструкція території Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” (Валу).

За звітний період поточного року введено в експлуатацію 321 об’єкт різного призначення, а з урахуванням узаконених самовільно збудованих приватних житлових будинків, прибудов та надбудов до них (108 об’єктів) та нежитлових приміщень і господарських споруд (45 об’єктів) загальна кількість становить 474 введених об’єкти. Серед них:

– 197 житлових об’єктів;

– 60 магазинів;

– 14 кафе та барів;

– 5 стоматкабінетів, кабінетів сімейного лікаря;

– 12 перукарень, салонів краси;

– 2 аптеки;

– 28 адмінбудівель, офісів;

– 14 виробництв, майстерень та цехів;

– 5 зупинкових комплексів;

– 10 торгових павільйонів;

– 12 покрівель житлових будинків;

– 115 об’єктів іншого призначення.

Службами управління підготовлено 372 містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок; 60 будівельних паспортів; 38 дозволів на розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності; здійснено більше 1000 виїздів на майданчики, де ведеться нове будівництво або реконструкція існуючих будівель та приміщень.

Найбільш нагальними завданнями у сфері містобудування та архітектури на найближчу перспективу Л. Павлінська назвала:

– оновлення топогеодезичної основи міста у цифровій системі (державна геодезична система координат УСК-2000);

– створення Містобудівного кадастру міста;

– проведення моніторингу Генерального плану міста та внесення змін і доповнень до нього.

Наразі готується регуляторна процедура проекту рішення міської ради “Про затвердження Положення про містобудівний кадастр м. Чернігова”.


За матеріалами управління архітектури та містобудування міської ради

Останні новини Чернігівщини

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома 15:59

Виявлятимуть та усуватимуть пориви та пошкодження систем опалення будинків, які могли утворитися після замерзання і розмерзання внутрішньобудинкових теплових мереж у той час, коли Чернігів був під прицілом російської артилерії та авіації.

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень 15:53

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю затримали 32-річного мешканця Прилук, у якого виявили загалом 7 кілограмів психотропних речовин та наркотичних засобів. Затриманому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ 15:46

КЕП "Чернігівска ТЕЦ" повідомляє, що гаряча вода, як раніше було заявлено, з 20 травня в будинки та установи міста подаватись не буде.

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ»

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ» 15:43

Укрзалізниця призначає новий двогрупний поїзд та з’єднує Суми та Чернігів з Івано-Франківськом.