Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 вересня, 06:00:12

Чернігів розбудовується

29.12.2011   12:20Агенцiя

Про діяльність управління архітектури та містобудування міської ради у 2011 році розповіла на розширеній нараді головний архітектор міста Людмила Павлінська.

Так, у звітному періоді тривала діяльність управління щодо реалізації пропозицій основних містобудівних документів – генерального плану міста, проекту детального планування центральної частини міста та схеми перспективного розвитку туризму.

Великий обсяг роботи здійснено управлінням щодо проведення суцільної інвентаризації об’єктів незавершеного будівництва на території м. Чернігова, доцільності завершення їх будівництва, визначення джерел фінансування продовження спорудження та термінів вводу в експлуатацію цих об’єктів.

За інформацією головного управління статистики у Чернігівській області станом на 1 січня 2011 року на території міста налічувалося 122 об’єкти незавершеного будівництва, а вже станом на 20 грудня поточного року введено в експлуатацію 36 довгобудів.

Серед соціально значущих об’єктів, окрім багатоквартирних житлових будинків, найбільш знаковими для міста стали: тролейбусна лінія до житлового масиву “Масани”; котельня по вул. Квітневій, 3-в; каналізаційний колектор по вул. Матросова від житлового будинку № 11 до житлового будинку № 30; готель по вул. Шевченка, 103; розважальний комплекс із боулінгом, більярдною, кафе, дитячою розважальною кімнатою та танцювальним майданчиком по вул. Незалежності, 12-а; цех з виготовлення пластмасових виробів із адміністративно-побутовими приміщеннями по вул. Ушинського, 14; дільниця складання вантажних автомобілів по просп. Миру, 312 та інші.

Не зважаючи на наслідки економічної кризи в Україні, змін у законодавстві в галузі містобудування та інших негараздів за даними статистики обсяги введення житла та виконаних будівельних робіт у місті за 9 місяців поточного року у порівнянні з відповідним періодом 2010 року зросли на 11,3% та 9,2% відповідно.

Станом на 20 грудня 2011 року в експлуатацію введено житла загальною площею 70379,17 кв.м. Серед багатоквартирного житла на цей час приймальними комісіями прийнято в експлуатацію 5 житлових будинків, 7 секцій житлових будинків та 6 котеджів.

Л. Павлінська нагадала, що у розвиток інфраструктури міста залучаються кошти інвесторів.

Велика увага приділяється модернізації та реконструкції ринків міста: реконструювало речову частину Центрального ринку, планується розпочати роботи із реконструкції ринку по просп. Миру, 207-а.

Позитивно оцінює головний архітектор і розбудову виробничої сфери міста: прийнято в експлуатацію цехи з виробництва вогнегасників по вул. Шевченка, 162-а (ЧКП “Пожтехніка”); майстерню з механічної обробки матеріалів для улаштування науково-виробничого комплексу “Сенсор” по вул. Любецькій, 78 (ТОВ “П’єзосенсор”); замінено технологічне обладнання фільтраційного відділення пивоварного виробництва по вул. Інструментальна, 20 (ПАТ СанІнБев УкраЇна); відкрито експериментальний цех металовиробів по вул. Толстого, 147-б; збиральний цех по вул. Одинцова, 25 (ТОВ “Датчикове підприємство “Завод Рапід”) та інші.

Закінчені проектні роботи щодо спорудження дитячого майданчика з фонтаном по проспекту Миру, проектна документація пройшла державну експертизу. Фінансування будівництва цього об’єкта передбачено за рахунок спонсорських коштів.

На найближчу перспективу планується реконструкція території Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” (Валу).

За звітний період поточного року введено в експлуатацію 321 об’єкт різного призначення, а з урахуванням узаконених самовільно збудованих приватних житлових будинків, прибудов та надбудов до них (108 об’єктів) та нежитлових приміщень і господарських споруд (45 об’єктів) загальна кількість становить 474 введених об’єкти. Серед них:

– 197 житлових об’єктів;

– 60 магазинів;

– 14 кафе та барів;

– 5 стоматкабінетів, кабінетів сімейного лікаря;

– 12 перукарень, салонів краси;

– 2 аптеки;

– 28 адмінбудівель, офісів;

– 14 виробництв, майстерень та цехів;

– 5 зупинкових комплексів;

– 10 торгових павільйонів;

– 12 покрівель житлових будинків;

– 115 об’єктів іншого призначення.

Службами управління підготовлено 372 містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок; 60 будівельних паспортів; 38 дозволів на розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності; здійснено більше 1000 виїздів на майданчики, де ведеться нове будівництво або реконструкція існуючих будівель та приміщень.

Найбільш нагальними завданнями у сфері містобудування та архітектури на найближчу перспективу Л. Павлінська назвала:

– оновлення топогеодезичної основи міста у цифровій системі (державна геодезична система координат УСК-2000);

– створення Містобудівного кадастру міста;

– проведення моніторингу Генерального плану міста та внесення змін і доповнень до нього.

Наразі готується регуляторна процедура проекту рішення міської ради “Про затвердження Положення про містобудівний кадастр м. Чернігова”.


За матеріалами управління архітектури та містобудування міської ради

Останні новини Чернігівщини

 У Чернігові відбувся «Нова пошта напівмарафон»

У Чернігові відбувся «Нова пошта напівмарафон» 17:48

19 вересня у Чернігові пройшов напівмарафон Нової пошти. Забіги стартували з Красної площі та об’єднали понад 1500 бігунів.

«ШКВАРКА-FEST»: спортивно, весело та смачно. У Семенівці по-новому відзначили День міста

«ШКВАРКА-FEST»: спортивно, весело та смачно. У Семенівці по-новому відзначили День міста 17:37

Щороку, у вересні, жителі Семенівки з нетерпінням чекають свята, яке об’єднує нас усіх – День міста.

Прокуратура через суд домоглася забезпечити належне збереження ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» 17:22

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду у повному обсязі задоволено позов Новгород-Сіверської окружної прокуратури до ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання забезпечити організацію проведення робіт із винесення меж ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» площею 183 га та закріплення їх в натурі (на місцевості).

Сільські бібліотеки Чернігівщини отримали 100 комп’ютерів у рамках проекту «Дія. Цифрова освіта»

Сільські бібліотеки Чернігівщини отримали 100 комп’ютерів у рамках проекту «Дія. Цифрова освіта» 17:21

Передача техніки відбулася 20 вересня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Володимира Короленка.

«Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»».

«Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»». 17:14

В планах організаторів проєкту долучити до сортування пластикових відходів дітей міста Чернігова та їх батьків.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини