Склали рейтинг українських музеїв
Як виміряти вплив музею? Його популярність та результати роботи? За традиційною формулою “розмір колекції + кількість відвідувачів”? За кількістю екскурсій? За кількістю згадок у ЗМІ чи наукових публікацій? Це питання має багато відповідей.

Сучасні інформаційні технології надають ще один непрямий критерій виміру популярності і впливу музею – відвідуваність офіційних веб-сторінок та кількість запитів у пошукових системах. Останнім часом помітність музею також можна оцінити з допомогою соціальних мереж, зокрема, за кількістю “лайків” на Фейсбуці, пише ART Ukraine.
Зрозуміло, що “рейтинг по Фейсбуку” – це досить умовний критерій, бо є багато специфічних нюансів.
Так, музеї у регіонах, де краще розвинений Інтернет та більше користувачів Фейсбуку, матимуть перевагу. До того ж аудиторія Фейсбуку відрізняється, наприклад, від Вконтакте, де “висить” багато школярів, які так само є цільовою групою для музеїв. Багато залежить від часу роботи музеїв у ФБ: хтось працює кілька років, хтось нещодавно створив сторінки.
Навіть на перший погляд можна зауважити цікаві тенденції. Наприклад, порівняно невеликий за розміром колекції, але дуже активний Музей Івана Гончара користується значно більшою популярністю, ніж музеї-лідери за кількістю відвідувачів та розмірами зібрань. Це результат не тільки кращої роботи у соціальних медіа, але й віддзеркалення образу музею, який має імідж “просунутого”.
Зважаючи на зростання ролі соціальних медіа, робота з ними (SMM – Social media marketing) все одно стане одним з пріоритетів для музеїв. Тож давайте подивимось, який стан справ зараз, щоб мати можливість відслідковувати динаміку.
Станом на 19 грудня 2012 р., як зазначає, ART Ukraine, картина така:
аналізуємо тільки “сторінки” та “спільноти” музеїв як організацій – тобто ті, що збирають “лайки”;
“профілі” – ті, що можуть ставати “друзями” – та “групи” до уваги не беремо, бо там інша логіка;
для повноти картини додамо до списку не тільки музеї, але й навколомузейні організації / програми та деякі установи, що конкурують з музеями за увагу публіки.
1 PinchukArtCentre
2 Mysteskyi Arsenal
3 Мамаєва Слобода
59 Заповідник “Чернігів стародавній“
61 Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського
67 Чернігівський обласний художній музей ім. Григорія Галагана
89 Национальный историко-культурный заповедник “Качановка“
98 Музей-заповідник Михайла Коцюбинського/Museum of Mikhailo Kotsyubinsky
http://i-pro.kiev.ua/content/sklali-reiting-ukrayinskikh-muzeyiv
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.