Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:54:28

У творчій співпраці з НСТДУ

08.05.2023   16:35Агенцiя

Чернігівське обласне відділення, утворене майже чотири роки тому, завжди виявляє готовність до різнопланової співпраці з Національною спілкою театральних діячів України. Одним з напрямків роботи НСТДУ є проведення шкіл творчої майстерності молодих театральних митців.

Так, у жовтні 2020 року член правління облвідділення НСТДУ, заслужений артист України Андрій Бакіров в якості куратора взяв участь у роботі Школи режисерської майстерності НСТДУ, яка проводилась у Києві на базі Арт-центру ім. Івана Козловського.

У листопаді 2020 року за сприяння НСТДУ на базі Чернігівського академічного облмуздрамтеатру було проведено регіональну школу акторської майстерності для молодих акторів Чернігівщини «МОЛОДІ – МОЛОДИМ».

09-10 червня 2021 року базі Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка відбулося засідання Ради НСТДУ за участю членів Ради та представників регіональних відділень Спілки. А нині Національна спілка театральних діячів України проводить на базі Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка школу молодих режисерів під кураторством визнаного майстра режисури Андрія Бакірова. Мета цього заходу – дати можливість майбутнім режисерам побачити процес постановки вистави безпосередньо у театрі, познайомитися з усіма етапами творчого процесу.

З другого травня протягом тижня троє молодих режисерів спостерігатимуть перші кроки народження спектаклю – ознайомлення з драматургічним твором, відбір акторського складу виконавців, рольове читання текстів, обговорення концепції сценографічного і музичного оформлення вистави. Матеріалом для навчального процесу школи НСТДУ стане постановка режисером Андрієм Бакіровим вистави «Гріх» за п’єсою українського драматурга Володимира Винниченка.

Наступний етап практичного навчання молодих режисерів заплановано на червень цього року, коли розпочнеться репетиційний процес з акторами спочатку в класах, а згодом і на великій театральній сцені. А на фінальному етапі, який відбуватиметься в серпні, учні школи НСТДУ мають побачити створення кінцевого мистецького продукту, тобто репетиції в сценічних костюмах і декораціях, постановка світла і звуку, підготовка до здачі вистави Художній раді театру, прем’єрний показ вистави.

Тож побажаємо талановитій театральній молоді плідної роботи за програмою школи НСТДУ, надбання нових навичок і умінь у ході навчального процесу, а куратору навчання – успішної реалізації творчих ідей на сцені Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка.

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру
Джерело: https://teatr.cn.ua/u-tvorchij-spivpratsi-z-nstdu/


 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.