Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 березня, 18:15:30

Запрошуємо до співпраці зацікавлених у документуванні усних історій на Чернігівщині під час війни

13.12.2022   11:01Агенцiя

Нідерландська миротворча організація РАХ (ПАКС) спільно з Українським інститутом національної пам’яті, ГО «Доброчин» та ГО Український центр Ненасильницького спілкування і примирення "Простір Гідності" реалізує в Україні проєкт «Розвиток та підтримка соціальної згуртованості».

Одним з напрямків роботи проєкту є збереження пам’яті про події російсько-української війни, зокрема, запис спогадів свідків оточення Чернігівщини та облоги міста Чернігова російськими військами. З цією метою до роботи в проєкті запрошуються інтерв’юери, що проживають (і працюють) у Чернігівській та Городнянській громадах. Насамперед ми запрошуємо до співпраці тих людей, які цікавляться документуванням та збереженням пам’яті про події, що розгорталися на Чернігівщині від 24 лютого 2022 р., і мають практичні навички зі збору усних свідчень.  Заявку для участі у проєкті можна подавати, заповнивши форму за посиланням до 18:00 27.12.2022 р.

Для інтерв’юерів буде проведено офлайновий навчальний семінар про теоретичні та практичні засади усноісторичного інтерв’ювання, зокрема, про прийоми та методи ведення глибинного інтерв’ю, підготовку програми опитування та супровідної документації, а також про можливості використання створеного усноі сторичного джерела.

Окремий модуль семінару буде присвячий інструментарію, заснованому на Ненасильницькому спілкуванні (ННС) з сертифікованим тренером з ННС Карлом Плеснером (Україна-Данія).

“У роботі з документування свідчень, під час глибинних інтерв’ю, інтерв’юери доволі часто зустрічатимуться з людьми, які пережили травматичний досвід різного ступеню. І тут базові знання процесу Ненасильницького спілкування дуже стануть у пригоді, бо дозволять інтерв’юеру розуміти природу травми, знати причини її виникнення та її наслідки у житті людини. Використання інструментів ННС також послужить для упередження травматизації інтерв’юерів та підсилення підтримки людей, з якими проводитимуться глибинні інтерв’ю під час їхнього відновлення з травматичного досвіду.” – коментує Карл Плеснер свою частину семінару для інтерв’юерів проєкту.

За підсумками навчання усі його учасники отримають сертифікат участі.

Детальніша інформація про семінар буде надіслана індивідуально на заявлену Вами електронну адресу за підсумками  відбору інтерв’юерів до 30.12.2022.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція відкрила кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів 16:42

Сьогодні близько 13-ї години до поліції звернулася знімальна група одного з чернігівських телеканалів.

Бронювання військовозобов’язаних на Чернігівщині. Куди звертатися та які документи подавати? 15:55

В Україні запрацював новий Порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.

Сьогодні вночі на проспекті Левка Лук’яненка патрульні поліцейські виявили громадянина. 15:49

На запитання інспекторів чому він у комендантську годину не вдома, чоловік став лихословити та ображати поліцейських.

Поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо організованої транснаціональної злочинної групи торгівців людьми 15:47

Співробітники відділу міграційної поліції Чернігівщини разом з слідчими обласної поліції спільно зі Службою безпеки України завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду обвинувальний акт щодо організованої групи торгівців людьми.

На Чернігівщині стартував проєкт «Лабораторії творчого діалогу» 15:42

Місцеве самоврядування та мешканці громад із допомогою U-LEAD заново вчаться комунікувати