Запрошуємо до співпраці зацікавлених у документуванні усних історій на Чернігівщині під час війни
Нідерландська миротворча організація РАХ (ПАКС) спільно з Українським інститутом національної пам’яті, ГО «Доброчин» та ГО Український центр Ненасильницького спілкування і примирення "Простір Гідності" реалізує в Україні проєкт «Розвиток та підтримка соціальної згуртованості».

Одним з напрямків роботи проєкту є збереження пам’яті про події російсько-української війни, зокрема, запис спогадів свідків оточення Чернігівщини та облоги міста Чернігова російськими військами. З цією метою до роботи в проєкті запрошуються інтерв’юери, що проживають (і працюють) у Чернігівській та Городнянській громадах. Насамперед ми запрошуємо до співпраці тих людей, які цікавляться документуванням та збереженням пам’яті про події, що розгорталися на Чернігівщині від 24 лютого 2022 р., і мають практичні навички зі збору усних свідчень. Заявку для участі у проєкті можна подавати, заповнивши форму за посиланням до 18:00 27.12.2022 р.
Для інтерв’юерів буде проведено офлайновий навчальний семінар про теоретичні та практичні засади усноісторичного інтерв’ювання, зокрема, про прийоми та методи ведення глибинного інтерв’ю, підготовку програми опитування та супровідної документації, а також про можливості використання створеного усноі сторичного джерела.
Окремий модуль семінару буде присвячий інструментарію, заснованому на Ненасильницькому спілкуванні (ННС) з сертифікованим тренером з ННС Карлом Плеснером (Україна-Данія).
“У роботі з документування свідчень, під час глибинних інтерв’ю, інтерв’юери доволі часто зустрічатимуться з людьми, які пережили травматичний досвід різного ступеню. І тут базові знання процесу Ненасильницького спілкування дуже стануть у пригоді, бо дозволять інтерв’юеру розуміти природу травми, знати причини її виникнення та її наслідки у житті людини. Використання інструментів ННС також послужить для упередження травматизації інтерв’юерів та підсилення підтримки людей, з якими проводитимуться глибинні інтерв’ю під час їхнього відновлення з травматичного досвіду.” – коментує Карл Плеснер свою частину семінару для інтерв’юерів проєкту.
За підсумками навчання усі його учасники отримають сертифікат участі.
Детальніша інформація про семінар буде надіслана індивідуально на заявлену Вами електронну адресу за підсумками відбору інтерв’юерів до 30.12.2022.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.