Традиційна “Калета” на сцені філармонійного центру
Музичне театралізоване дійство “Калета” від Академічного народного хору — давня добра традиція у Чернігівському обласному філармонійному центрі. 10 грудня 2022 року — напередодні Андріївого дня — на сцені філармонійного центру глядачі змогли знову зустрітися з відомими персонажами українського народного дійства. А перед цим у фоє артисти, як і годиться добрим господарям, пригостили глядачів смачненьким.

Зазвичай в ніч на Святого Андрія чекають всіляких див. Тож свого роду диво — гра-ворожіння під назвою “Калета” — завжди в українців проходила весело. Молодь збиралася в хаті молодиці-одиначки, дівчата, принісши у роті воду з колодязя, замішували тісто для короваю з білого борошна. Пекли його, зробивши посередині дірку — аби потім підвісити в хаті. Ця хлібина — калета — з прадавніх часів символізувала в українців сонце, про яке мріяли зимовими вечорами.
Потім обирали “пана Калетинського”, що боронив коровай. Тим часом “пан Коцюбинський” намагався відкусити шмат від хлібини. Дівки ж ворожили на судженого, обирали собі майбутнього чоловіка, причаровуючи до себе піснями й танцями Калету-Андрія, який, за віруваннями, міг визначити долю.
Жартівливі пісні, запальні танці, магічні хороводи — всі деталі традиційного українського свята знайшли відображення у концертній програмі “Калета”, зрежисованій художнім керівником і головним диригентом Академічного народного хору, заслуженим діячем мистецтв України Володимиром Коцуром.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.