У Чернігові опановують кімоно та чайну церемонію
У Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” експерт японської культури Міяшіро Еміко з Токіо провела майстер-клас з чайної церемонії та одягання японського національного вбрання – кімоно.

Як передає кореспондент УНІАН, моделями для одягання кімоно М.Еміко запросила хлопця та дівчину, які прийшли на майстер-клас, а під час проведення чайної церемонії пригощала чернігівських дітей.
Експерт японської культури розповіла, що традиційне національне вбрання сучасні японці одягають не часто, тому навіть існують фірми, які можуть надати в оренду та допомогти одягнути кімоно. Вона також приділила увагу значенню символів, які прикрашають одяг – квіти хризантем, сливи, знак черепахи. У своєму гардеробі жінка має десять кімоно, частину з яких пошила сама, а деякі отримала у спадок від батьків.
М.Еміко також підкреслила, що поняття “національний костюм” в Японії асоціюється з аристократичною культурою, професійним мистецтвом, на відміну від багатьох європейських країн, де національний одяг є продуктом народної творчості та пов’язується із селянською культурою. У сучасній Японії кімоно коштує близько 1 тис. дол.
М.Еміко продемонструвала у Чернігові спрощену чайну церемонію за правилами школи урасенкі, до якої вона належить. Жінка зауважила, що власне чайна церемонія у Японії багата традиціями, оповита численними легендами і переказами, на думку жителів країни, є мистецтвом життя. “Знання її розцінюється японцями як міра освіченості, це – свідоцтво духовної культури людини”, – зазначила гостя з Японії.
За інформацією вченого секретаря заповідника Сергія Чернякова, візит експерта японської культури до Чернігова відбувся у рамках просвітницької програми “Зустрічі на стародавньому Дитинці”, яку проводить заповідник. Власне ініціатором майстер-класу виступив Українсько-Японський культурний центр (м. Київ), з яким співробітники заповідника підтримують дружні відносини
“Цього року у заповіднику вже були виставки японської культури і гості з Японії приємно вражені інтересом, який виявляють чернігівці, тому вони зацікавлені у співпраці і ми спільно готуємо ще одну виставку”, – сказав С.Черняков.
Останні новини Чернігівщини

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону 14:58
У Чернігові триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Про це йшла мова під час загальноміської щотижневої наради в муніципалітеті третього жовтня. Як повідомив голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина, його підприємство повністю готове до початку опалювального сезону і розпочне його як тільки протягом трьох днів середньодобова температура буде нижча за +8°C.

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій 14:56
Державна служба зайнятості має в арсеналі широкий спектр послуг, у тому числі для воїнів, які повернулися з фронту.Про це наша розмова з заступником директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергієм Роговцем.
Хор Бортнянського — до Дня музики та Дня захисників і захисниць України 14:08
Міжнародний день музики у світі відзначається 1 жовтня. Крім ідеї пропагування музичного мистецтва, це свято покликане сприяти реалізації розвитку культур, а також шанобливого ставлення до естетичних цінностей різних народів.
Навчальні заклади Чернігівщини отримали генератори від шведських благодійників 13:46
У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області.

«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині 12:15
Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.