Монумент пам’яті жертв голодоморів в Україні планують встановити і в Чернігові
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко сьогодні, 23 листопада, на щотижневій розширеній нараді в міській раді дав доручення передбачити необхідні видатки, можливо за рахунок перерозподілу коштів бюджету Чернігівської міської територіальної громади, для встановлення монумента пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Цього тижня в Україні відзначається 88-ма річниця вшанування жертв голодоморів. Кілька останніх років поспіль чернігівці для вшанування загиблих у ті роки збираються біля П’ятницької церкви. Проте, на думку міського голови, доречнішим було би розмістити відповідний монумент не у сквері ім. Богдана Хмельницького, а на території біля Катерининської церкви і пам’ятного знаку Борцям за волю та незалежність України. Оскільки сквер Хмельницького – це все-таки місце іншого настрою, в тому числі розваг; люди там більше відпочивають, аргументував він.
День пам’яті жертв голодоморів в Україні традиційно відзначається у четверту суботу листопада. День пам'яті запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932–1933 років був визнаний геноцидом Українського народу.
Цьогорічна інформаційна кампанія з вшанування жертв Голодомору 1932–1933 років присвячена дітям, які стали жертвами сталінського геноциду. А також тому, як розмовляти з сучасними дітьми та підлітками про Голодомор, щоб не травмувати, але водночас передати пам’ять про трагедію наступним поколінням.
У ті роки близько 1,5 мільйона дітей до 10 років загинули внаслідок штучного голоду. Ті діти, які вижили, стали носіями шокуючого досвіду та правди, яку десятиліттями радянська пропаганда намагалася приховати.
Загалом же Україна внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. Точну кількість жертв і досі продовжують обговорювати історики. Кількість жертв обчислюється в межах від 3,5 до 7 мільйонів осіб. Сукупні демографічні втрати (з урахуванням ненароджених поколінь) становлять понад 10 мільйонів осіб.
За підрахунками чернігівських істориків, відповідно до результатів перепису 1939 року кількість жертв Голодомору на Чернігівщині становила понад 230 тисяч чоловік.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.