Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:09:48

Печатку Мазепи та книгу, засновану на реальних подіях, представили у Батурині

11.10.2021   09:13Агенцiя

Художню книгу про Івана Мазепу авторства російської дослідниці та печатку, яка підтверджує присвоєння гетьману титулу князя Священної Римської Імперії, вперше представили 8 жовтня у Батурині.

Книгу "Мазепа. Хроніка православного шляхтича. Руїна" Тетяни Таїрової-Яковлєвої вперше представили у Батурині. Книга художня, однак всі події, зображені в ній, відбувались насправді. Авторка – російська професорка і, щоб досліджувати історію України, вивчила українську. Вважає, що подання історії в художньому вигляді допоможе їй краще донести до людей те, чим живе сама останні 18 років.

"Мені дійсно здається, що набагато більше читачів можуть прочитати художній твір, ніж історичне дослідження. А я хочу розповісти про цю історію, про цю добу, яку дуже добре знаю, якою я, дійсно, захоплююсь", – говорить професорка, авторка книги Тетяна Таїрова-Яковлєва.

Книга вийшла накладом у три тисячі екземплярів. Всього мають видати 10 тисяч. В доробку Тетяни Таїрової-Яковлєвої кілька наукових книжок про гетьманщину і зокрема про Івана Мазепу з посиланнями на документи, які в Україні не відомі. Цьогоріч завдяки дослідниці вперше побачили світ матеріали з батуринського архіву, які стосуються гетьмана Мазепи, і досі вважалися втраченими.

"Ми дуже цінуємо нашу авторку, що вона глибоко на архівних матеріалах глибоко аналізує українську історію і її нам повертає. Тому що документи з історії, на превеликий жаль, в основному, зберігаються в Росії", – говорить директорка видавництва "Кліо" Віра Соловйова.

Вперше на широкий загал в "Гетьманській столиці" також виставили печатку Івана Мазепи. Її побачила в приватній колекції Тетяни Таїрової-Яковлєвої. Власник колекції Олексій Шереметьєв не здогадувався, каже дослідниця, що володіє артефактом, який доводить визнання української державності в світі.

"Там є княжа корона, це дуже подібно до княжого герба, який мав Мазепа і я зрозуміла, що це особиста княжа печатка. Це абсолютно унікальна річ. Артефакт. Я знаю, що ця печатка була знайдена десь у воді, і, схоже, що вона залишилась там, коли Мазепа відступав від Полтави під час переправи через Дніпр", – говорить професорка, авторка книги Тетяна Таїрова-Яковлєва.

Печаткою засвідчувався присвоєний гетьманові титул князя Священної Римської Імперії.

"Ця печатка – підтвердження того, що він цим титулом користувався і замовив виготовлення печатки", – говорить учена секретарка Національного заповідника "Гетьманська столиця" Наталія Саєнко.

Наразі триває експертиза металу печатки для підтвердження її автентичності. Жодного документа, який був би скріплений цією печаткою, допоки не знайшли.

Зараз за останньою книгою Тетяни Таїрової пишуть сценарій до серіалу про Мазепу. Зйомки, ймовірно, розпочнуться за рік, сказав генеральний продюсер "Фільм. Юа Груп" Віктор Мирський.

Суспільне Чернігів

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.