Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:05:21

Фотографії пам'яток Чернігівщини увійшли до числа кращих в Україні

05.11.2012   13:40

4 листопада у приміщенні культурно-освітнього центру "Майстер Клас" у Києві відбулася урочиста церемонія нагородження переможців української частини міжнародного фотоконкурсу "Вікі любить пам'ятки 2012".

Конкурс, метою якого є зйомка та передача у вільний доступ фотографій об'єктів історико-культурної спадщини країн-учасниць, тривав з 1 по 30 вересня, і вперше за три роки проведення у ньому взяла участь Україна. Відзначилася у конкурсі і Чернігівська область.

Вітчизняна частина фотоконкурсу була організована ГО "Вікімедіа Україна" - українським відділенням "Фонду Вікімедіа", некомерційної організації, яка забезпечує підтримку низки Інтернет-спільнот, у тому числі і відомої енциклопедії "Вікіпедія". Партнерами проекту стали Національна спілка краєзнавців України, Всеукраїнське товариство "Просвіта" імені Тараса Шевченка, інші громадські та комерційні організації, а також Міністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога.

Завдяки активності українських учасників конкурсу, які завантажили 33269 фотографій 7525 об'єктів культурної спадщини, наша держава вийшла на третє місце за кількістю поданих світлин, поступившись лише Польщі та Іспанії. Загалом же у проекті "Вікі любить пам'ятки 2012" взяли участь 36 країн світу, які сумарно подали 361100 фотографій.

Українське журі визначило призерів у номінаціях за кращі фотографії по кожному з регіонів України, кращу серію фотографій однієї пам'ятки, найбільшу кількість сфотографованих пам'яток, а також десятку кращих фотографій України. Слід відзначити, що у топ-10 потрапило одразу дві фотографії з Чернігівської області: світлини Качанівського палацу та Троїцького монастиря у Чернігові. Окрім того, останню оголошено кращою фотографією конкурсу "Вікі любить пам'ятки" в Україні. Учасники-лауреати отримали цінні призи від партнерів конкурсу, а 10 найкращих фотографій будуть рекомендовані на розгляд міжнародного журі проекту "Wiki Loves Monuments".

Разом з тим, як зазначили виконавчий директор ГО "Вікімедіа Україна" Юрій Пероганич та координатор "Вікі любить пам'ятки" в Україні Андрій Бондаренко, в результаті запитів до Міністерства культури України та обласних управлінь культури організаторами було отримано списки лише близько 41 тисячі з понад 140 тисяч пам'яток культурної спадщини, які знаходяться на державному обліку. Відповідно, значна їх частина залишилася неохопленою учасниками конкурсу.

Громадська рада при Міністерстві культури України 10 жовтня прийняла рішення рекомендувати міністерству розробити пропозиції про внесення змін до законодавства з метою об'єднання всіх існуючих державних реєстрів і переліків пам'яток культурної спадщини в єдину публічно доступну базу даних з паспортами пам'яток.

Організатори плануються долучитися до конкурсу і наступного року, у ще ширших масштабах, тож всі охочі посприяти у забезпеченні вільного доступу до фотографій пам'яток культурної спадщини запрошуються до участі.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.