Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 00:33:14

Старовинна книга передана до фондів чернігівського заповідника

22.10.2012   09:54Агенцiя

Днями до фондової колекції стародруків Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” передана книга “Псалтир з возслідуванням”, 1913 року.

Надрукована вона в Києво-Печерській лаврі. Рідкісне видання подарувала заповіднику держслужбовець Чернігівської райдержадміністрації Бишик Інна Миколаївна.

Книгу вона знайшла в господарській споруді, де невідомо скільки років вона пролежала. Тож церковне видання потребує реставраційних робіт, перш ніж його побачать в експозиції шанувальники старовини.

До речі, фонд рідкісної книги чернігівського заповідника нараховує більше ста книг XVI–ХІХ ст. Найдавніша з них – “Тріод пісна” (1589 р.), московської друкарні Андроніка Тимофєєва Невежі.

В експозиціях національного заповідника знаходяться стародруки, видані в чернігівській, київській, віленській, московських друкарнях. Представлені і видання друкарні, заснованої Лазарем Барановичем в 1674 р. в Новгороді- Сіверському, а пізніше, в 1679 році, переведеної до Троїцько-Іллінського монастиря в Чернігові.

Минулого року на кошти відвідувачів архітектурно-історичного заповідника придбано дві старовинні книги. Одна з них вийшла друком у першій половині XVII ст. – “Шестоднев служебний”, Москва, 1635 р., інша – видання друкарні чернігівського Троїцько-Іллінського монастиря – “Псалтир з возслідуванням” 1763 року.

Керівник відділу музейної та науково-фондової діяльності Ольга Травкіна зазначає, що рідко мешканці Чернігова дарують старовинні речі музейним установам. “Адже, вони розуміють, що можуть отримати за них гроші, тож несуть старожитності до антикварних магазинів”, – каже фахівець.

Хоча, цього року це вже не перший подарунок роблять чернігівці заповіднику. Так, у липні житель нашого міста Олександр Крот передав до фондової колеції унікальний дерев’яний годинник ХІХ ст., виготовлений відомим німецьким майстром Густавом Беккером.
Будемо сподіватись, що ці подарунки від мешканців нашого міста стануть гарним прикладом для наслідування і фондові колекції Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” будуть постійно поповнюватись цінними старовинними предметами.

Сергій Черняков, “Чернігів стародавній”.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.