Проєкт "Код нації в НКС. Обласний перелік елементів" "Весільний обряд – на калачі". Бахмач
Здавна традиції весільного дійства передавали в родині від старших молодшим. Це збереження національного вбрання на весіллі, дотримання всіх елементів підготовки до нього. Багато молоді зараз прагне провести весілля за народною традицією і давніми звичаями, та на жаль, не знає, як це зробити.

Важливу роль у передачі знань про елемент та його популяризацію відіграють і аматорські гуртки відповідного напрямку в клубних закладах, на яких вчать передавати колорит пісень та елементи обрядових дійств, проведення ярмарків, на яких можна залучити до участі в обрядах глядачів.
Передача елементів весільного обряду, записаного в с. Бахмачі, проводиться шляхом організації виїзних концертів, на базі народного аматорського фольклорно-обрядового ансамблю «Криниці» під керівництвом Антоніни Цибань створено підготовчу групу колективу, це 12 дітей, яким на заняттях передаються елементи вивчення обрядових дійств, розучуються народні пісні, придбані сценічні костюми.
Дитячий колектив бере участь у концертних виступах разом учасниками фольклорного ансамблю та автентичної групи.
Сучасний варіант вільця і шишок у с. Бахмачі, був започаткований на весіллі дітей учасника народного аматорського фольклорно-обрядового ансамблю «Криниці» Олександра Лукового в 2017 р.
На фото зображене дерево, на якому розміщують шишки, а потім дружки запрошують гостей до цього дерева, вони вітають молодих, беруть шишку з дерева та дарують подарунки.
Щороку у с.Піски Бахмацького району проводиться Всеукраїнський фестиваль «Відродження українського села, його духовності й культури», на якому місцевий народний аматорський фольклорно-обрядовий ансамбль «Берегиня» представляє фрагмент весільного обрядового дійства, що відбувається в різний період його підготовки.
Так в 2018 р. це були обряди «Віддавала мати дочку» та «Перезва» (другий день весільного дійства в села.)
Традиція весільних обрядів збережена і на території сусідніх сіл району: Піски, Курінь, Стрільники, Обмачево, м. Батурині.
Подібні елементи є також у Борзнянському, Коропському, Ніжинському, Талалаївському районах Чернігівської області, що межують з Бахмацьким.
Елемент «Весільний обряд – на калачі»в 2019 р. увійшов до Обласного переліку.
Обласний центр народної творчості
Останні новини Чернігівщини

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.
Леся Карнаух: Надходження до місцевих бюджетів за півріччя зросли на 18,2 % порівняно з минулорічним показником 12:44
До місцевих бюджетів за січень – червень 2025 року надійшло 236,5 млрд грн. Це на 18,2 %, або майже на 36,4 млрд грн більше показника за перше півріччя минулого року.
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області: можливості дистанційного звернення 12:10
Пенсійний фонд України постійно розширює можливості дистанційної взаємодії з громадянами, забезпечуючи зручний, безпечний і доступний формат отримання послуг – без потреби особистого відвідування сервісного центру.