30-річчя Народного Руху України
30 жовтня в Чернігівському історичному музею імені В.В. Тарновського пройшла чергова музейна зустріч, яка була присвячена 30-річчю Народного Руху України.

У заході взяли активну участь студенти Чернігівського кооперативного коледжу, «рухівці» тих часів.
З вітальними словами до присутніх звернувся директор музею Сергій Лаєвський, який відзначив неоціненний внесок «рухівців» у становлення державності незалежної України.
Коротко про становлення цього громадсько-політичного об’єднання розповів науковий співробітник музею Михайло Жирохов.
8–10 вересня 1989 року в Києві сталася одна із найважливіших подій в історії України ХХ століття – Установчі збори Народного Руху України за перебудову. Цю організацію тодішня радянська влада дозволила легалізувати з надією контролювати проукраїнські сили й зберегти Україну у складі Радянського Союзу. Але склалось так, що саме «Рух» став найголовнішою організаційною силою, що сприяла здобуттю Україною незалежності.
В Установчих зборах брала участь і делегація з Чернігівщини. Про те, як це було поділився своїми споминами Сергій Бутко – нині представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області.
Зробив цікавий екскурс в історію об’єднання, на основі власних спогадів активний учасник тогочасного «Руху» Сергій Черняков – нині учений секретар Національного архітектурно-історичного заповіднику «Чернігів стародавній». Підбив результати зустрічі заступник голови обласної організації Руху Сергій Соломаха.
Музейниками була підготовлена виставка «За Україну, за її волю!», на якій представлені документи і речі чернігівчан – учасників демократичного руху, які боролися за незалежність України наприкінці 1980-х та початку 1990-х років.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).