В бібліотеці Короленка відбулися дві паралельні публічні лекції-дискусії в рамках Освітнього фесту прав людини 2019
В Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулися дві паралельні публічні лекції-дискусії в рамках Освітнього фесту прав людини 2019.

Організатором заходів є Освітній дім прав людини в Чернігові в партнерстві з Чернігівською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. В. Г. Короленка.
З вітальним словом виступили: заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Алла Миколаївна Мальована, голова правління громадської організації «МАRТ» Андрій Кінаш.
Перша лекція-дискусія «Якою має бути інклюзивна освіта та як її забезпечити в сучасних умовах?». Спікерами якої виступили: Лариса Самсонова, керівниця експертної групи з питань інклюзивної освіти директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України; Олександра Козорог – координаторка проектів «Школа – територія прав людини», «Університет – простір прав людини», тренерка, експертка Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».
Пані Лариса ознайомила учасників із складовими інклюзивної освіти, Законом України «Про освіту» також розповіла про інклюзивно-ресурсний центр. Це нові установи, які покликані визначати особливі освітні потреби дітей. Чим відрізняється асистент вчителя від асистента дитини, які їхні функції та ін. Захід супроводжувався переглядом презентації.
Друга лекція-дискусія «Людська гідність і патріотизм».
Спікерка – Валентина Потапова, керівниця освітнього напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини, голова ГО «Центр громадянської просвіти «Альменда», експертка з медіаосвіти, регіональна тренерка з громадянської освіти.
Пані Валентина зупинилася на концепції національно-патріотичного виховання. Патріотичне виховання відіграє особливо важливу роль, оскільки воно є основою української національної ідеї. Основним мірилом патріотизму є ставлення громадянина до становлення державності.
Події пройшли жваво, цікаво. Була задана велика кількість запитань від учасників заходу, на які останні отримали вичерпні відповіді.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.