Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:37:10

Відбувся захід в рамках відзначення 200-річчя від дня народження Григорія Ґалаґана

12.06.2019   11:18Агенцiя

11 червня у приміщенні Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана відбувся захід в рамках відзначення 200-річчя від дня народження Григорія Ґалаґана «На пошану Григорію Ґалаґану. Зустріч в музеї».

У заході взяли участь Марина Будзар, історик, культуролог, викладач Київського університету імені Бориса Грінченка, Тарас Компаніченко, кобзар, бандурист і лірник, лідер гурту «Хорея Козацька», Віктор Моренець, автор, співавтор, упорядник 14 книг з історії Чернігівщини й України, Ігор Павлюченко, редактор культурологічного часопису «Прилуки Фортеця», Юрій Ткач, директор Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана, Світлана Курач, головний зберігач фондів Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана.

«Аби незнання про особу Григорія Ґалаґана було меншим»
Саме так означила головну мету заходу «На пошану Григорію Ґалаґану. Зустріч у музеї», історик, культуролог, викладач Київського університету імені Бориса Грінченка, Марина Будзар.

Ця знаменна подія відбулась 11 червня, у приміщенні Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Ґалаґана у рамках відзначення 200-річчя від дня народження (15(28) серпня 1819 року) видатного громадського діяча і мецената.

Цього ж дня в музейному закладі було презентовано матеріали цьогорічного спецвипуску альманаху «Прилуки Фортеця», у яких викладені наукові розвідки про твори мистецтва, які збирав Г. Ґалаґан, його музичну спадщину, мелодії Сокиринського вертепу, збірку «южноруських пісень» М. Маркевича 1857 року, котра побачила світ за підтримки Г. Ґалаґана.

«Оприлюднені дослідження знімають глянець з особи мецената, показують її у всій складності людської долі», – зазначила Марина Будзар.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.