У бібліотеці Короленка відбулася лекція "Мовна практика сьогодення: здобутки і перспективи"
22 травня у Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулася лекція "Мовна практика сьогодення: здобутки і перспективи" кандидата філологічних наук, доцента Тетяни Леонідівни Хомич. Лекція була цікавою, змістовною та зібрала дуже багато слухачів, яких ледь змогло вмістити приміщення.

Лектор торкнулася важливих питань історії становлення української мови в умовах утисків і посягань шовіністичної російської та радянської політики. Обґрунтовано тезу про те, що основні проблеми й ненормативне використання слів в українській мові пов'язано з політикою зросійщення та нівелюванням семантики українських слів і заміною їх на русизми.
В ході розмови були розглянуті конкретні приклади і слова, які є показовими у контексті псування мови, хоча й дуже розповсюджені.
Окрему увагу було приділено фемінітивам та фемінативам (слухачі дізналися, в чому різниця).
Обґрунтовано думку про те, що насильницьке насадження поняття ґендеру й примусового використання фемінітивів повсякчас (офіцерка, кандидатка, менеджерка, міністерка, адвокатеса тощо) – це політичний хід, спрямований на плюндрування мови й приниження українців та не є нормою української мови. Було наголошено також на тому, що та мета, а саме подолання сексизму, яку проголошують апологети гендеру і на яку виділяють шалені кошти, в Україні насправді викликає і несе в собі ще більше проявів сексизму і викликає зворотню реакцію у адекватних людей.
В українській мові існує достатньо варіантів як вказати на стать людини (приклад: пані міністр, директор прийшла тощо).
Тож не варто плюндрувати рідну мову через тимчасові тенденції, до яких ще й намагаються примусити. Варто шанобливо ставитися до своєї мови, плекаючи її чистоту, а історія все розставить на свої місця.
Бібліотекарі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка підготували та прокоментували книжкову виставку "Любіть рідну мову".
Організатори: Освітня асамблея Чернігів, Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка.
Останні новини Чернігівщини
Разова допомога до 24 серпня: що потрібно знати працівникам комунальних підприємств зі статусом УБД 17:20
Щороку напередодні державних свят українці звертаються із запитаннями щодо передбачених виплат.
В Україну прийшла спека: як безпечно пережити +30°C і вище 16:49
Цими днями температура в багатьох регіонах України перетнула позначку +30°C. Попереду ще кілька спекотних днів. Висока температура може негативно впливати на здоров’я, особливо у людей літнього віку, дітей, вагітних, а також у тих, хто має хронічні захворювання.
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.