“Сіверські музичні вечори”: Гайдн, Шостакович і Рахманінов
Гайдн, Шостакович і Рахманінов звучали зі сцени Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм у другий фестивальний день ХІХ “Сіверських музичних вечорів”.
Концерт для труби з оркестром мі-бемоль мажор Йозефа Гайдна представили глядачам Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” під диригуванням Андрія Шевчуковського та соліст Національної опери України, заслужений артист України трубач Володимир Сніцаренко — лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Цей концерт, написаний у 1796 році, — рідкісний приклад твору для такого раритетного інструменту як труба з клапанним механізмом. “Твір, написаний для клапанної труби, складніший, ніж для сучасної, - каже Володимир Сніцаренко. - В усьому світі цей концерт Гайдна вважається “конкурсним”: у конкурсі до симфонічного оркестру він є обов’язковим твором — це певна планка майстерності”.
Разом з відомою чернігівською піаністкою, солісткою оркестру “Філармонія” Ольгою Шадріною Володимир Сніцаренко виконав Концерт №1 для фортепіано та труби з оркестром Дмитра Шостаковича. Цей твір, завершений у 1933 році, був експериментом композитора, який поєднав інструменти у необароковому стилі. Шостакович привніс у свій твір і особливі нотки, відзначені музикознавцями: по-перше, партії труби іноді є сардонічними відповідями на фортепіанні пасажі, по-друге, сам концерт іноді пародіює відомі музичні твори, в тому числі “Апасіонату” Бетховена, народні мелодії і навіть твори самого Шостаковича. “Так, цей концерт трохи “хуліганістий”, - підтверджує Володимир Сніцаренко, - Шостакович, мабуть, проявив в ньому власний характер. Але концерт дуже красивий, і його виконання — завжди задоволення”. Ользі Шадріній і Володимиру Сніцаренку “зігратися” було легко. “Це дуже творчий процес”, - каже пані Ольга.
З 2001 року співпрацює з оркестром “Філармонія” знаменитий піаніст Вадим Руденко. І вже 18 разів він брав участь у фестивалі “Сіверські музичні вечори”! На переконання художнього керівника фестивалю — головного диригента оркестру Миколи Сукача, творче зростання колективу залежало саме від Вадима Руденка. “Для мене особисто велике щастя грати з цим геніальним музикантом”, - каже Микола Сукач. Вадим Руденко — лауреат великої кількості конкурсів, в тому числі “Концертино Прага”, Міжнародних конкурсів імені бельгійської королеви Єлизавети, імені Паломи О’Ши (Іспанія), імені Дж.Б. Віотті (Італія), імені Петра Чайковського і імені Станіслава Ріхтера (Росія).
У репертуарі виконавця твори Баха, Моцарта, Шуберта, Шопена, Брамса... Але особливе місце в його творчості займає Сергій Рахманінов. У другий день ХІХ “Сіверських музичних вечорів” Вадим Руденко разом з Академічним симфонічним оркестром “Філармонія” представив увазі публіки рахманіновський Концерт для фортепіано з оркестром №2 до мінор. Цей концерт вперше прозвучав у 1901 році і нині є одним з найпопулярніших творів у світовій фортепіанній літературі.
Музика Сергія Рахманінова звучатиме і в третій фестивальний день “Сіверських музичних вечорів”: вже цієї суботи, 23 березня, на сцені обласного філармонійного центру — опера в концертному виконанні “Алеко”. Представлятимуть її солісти і хор Оперної студії Національної музичної академії України разом з Академічним симфонічним оркестром “Філармонія”, яким диригуватиме заслужений діяч мистецтв України Андрій Савчук.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.