Лауреати премії імені Леоніда Глібова за 2019 рік
Цю премію заснували МГО літературна спілка "Чернігів" та редколегія журналу "Літературний Чернігів" 2002 року.

Авторів відзначають за кращі твори (видані не пізніше як за три попередні роки) в день народження Леоніда Глібова у таких номінаціях: «Поезія», «Проза», «Літературознавство», «Краєзнавство», «Мистецтво», «Гумор», «Благодійна і громадська діяльність».
Серед лауреатів минулих років – письменники Василь Слапчук, Тетяна і Сергій Дзюби, Анна Багряна, Станіслав Маринчик, Володимир Сапон, Петро Сорока, Олексій Брик, Олександр Забарний, Віталій Леус, Ніна Ткаченко, Василь Буденний, Іван Корсак, Людмила Пархоменко, Микола Максимець, Олена Мамчич, Микола Будлянський, перекладач Володимир Фриз; директор музею М. Коцюбинського Ігор Коцюбинський; науковці, професори Володимир Кузьменко, Григорій Самойленко; дослідник козацької доби Сергій Павленко; Чернігівський академічний народний хор (художній керівник – Володимир Коцур), Капела бандуристів імені Остапа Вересая (художній керівник – Раїса Борщ, хормейстер – Микола Борщ); фотожурналісти Ігор Волосянкін, Мар’яна Харді; громадський діяч та меценат Віктор Кияновський; співаки Володимир Гришин і Тетяна Олійник; актор Олексій Биш, режисер Віталій Гольцов.
Щойно відбулося засідання журі, яке й назвало цьогорічних лауреатів.
Ними стали:
1. Письменниця Валентина Мастєрова (Чернігівська обл., Козелецький район, с. Красилівка) – за книгу прози «На тому боці»;
2. Письменник та правозахисник, генерал-отаман Українського козацтва, мужній соратник Василя Стуса Дмитро Шупта (м. Одеса) – за збірки віршів «Курінський морок» та «Міні-міни»;
3. Поетеса, журналістка Валентина Громова (м. Чернігів) – за збірку віршів «Автобіографія душі»;
4. Кандидат історичних наук, доцент, зав. кафедри права і соціально-гуманітарних дисциплін Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій Світлана Іваницька (м. Запоріжжя); кандидат історичних наук, заслужений працівник освіти України Тамара Демченко (м. Чернігів) – за упорядкування книги «Сергій Єфремов: публіцистика в «Книгарі» доби війни та революцій (1917-1920);
5. Артист капели бандуристів імені Остапа Вересая обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Сергій Сидоренко (м. Чернігів) – за талановите художнє читання у концертах капели (як ведучий) творів М. Коцюбинського, О. Довженка, М. Шаповала та професійне виконання народних пісень.
Урочисте пошанування лауреатів відбудеться 5 березня о 15 годині в обласній науковій бібліотеці імені В. Короленка.
Михась Ткач, голова журі, заслужений працівник культури України
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.