В гостях у великого Вівальді
На гостини до Вівальді запросили чернігівських глядачів скрипалі Олександр Семчук, Катальдо Де Пальма та академічний симфонічний оркестр «Філармонія» на чолі з художнім керівником та головним диригентом – заслуженим діячем мистецтв України Миколою Сукачем.

З виступу у Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм всесвітньо відомі музиканти розпочали свій тур під назвою «В гостях у великого Вівальді». «Це – україно-італійський тур з точки зору культури, з точки зору музики», - каже маестро Семчук.
Заслужений артист України Олександр Семчук не тільки гастролює по всьому світу, а й завідує кафедрою у Міжнародній музичній академії в італійській Імолі. Музикознавці зазначають, що його «віртуозний стиль відрізняється надзвичайно вдумливим і сучасним трактуванням музики».
Італійський скрипаль та альтист Катальдо Де Пальма теж активно концертує, а також співпрацює як концертмейстер з оркестрами Королівського театру Парми, філармонійним оркестром театру Феніче у Венеції та симфонічним оркестром Абруццо, є професором консерваторії Фоджи та професором університету Сунгшин у Сеулі (Корея). В Україні маестро Де Пальма вперше. Каже, для нього велика честь виступати з провідними українськими музикантами.
Програма «В гостях у великого Вівальді», представлена 5 грудня 2018 року чернігівській публіці, - особлива. «Через неї червоною лінією проходить тема Антоніо Вівальді», - підкреслює Олександр Семчук. Так, наріжним каменем програми став його Концерт №4, Op. 8, RV 297, «Зима» з циклу «Пори року». Також в концерті прозвучали «Пори року в Буенос-Айресі.
Весна» Астора П’яццолли, «Пори року. Переосмислюючи Вівальді. Літо» Макса Ріхтера, «Американські пори року. Осінь» Філіпа Гласса, «Якось в гостях у великого Вівальді» з Камерної симфонії №7 Євгена Станковича. «Антоніо Вівальді – композитор, який не тільки «поставив стовпи и натягнув дроти» в музиці, а й пустив по них струм, - вважає керівник оркестру «Філармонія» Микола Сукач. – Він і зараз звучить настільки актуально, ніби він наш сучасник. Тому всі композитори так чи інакше звертаються до його музики. Наприклад, «Якось в гостях у великого Вівальді» Євгена Стаковича – це твір, в якому можна почути і теми Вівальді, і український фольклор. Представлені в концерті твори дуже різні, але ми побудували програму так, що наприкінці завжди звучить музика Великого Маестро – музика, яка ніколи і нікого не залишить байдужим».
Завершальним акордом виступу стала Симфонія кончертанте для скрипки, альта та струнних KV364, Es-Dur Вольфганга Амадея Моцарта.
Після Чернігова програму «В гостях у великого Вівальді» побачать Вінниця, Рівне, Івано-Франківськ, Чернівці і Луцьк.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.