Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 04:03:34

В гостях у великого Вівальді

06.12.2018   08:31Агенцiя

На гостини до Вівальді запросили чернігівських глядачів скрипалі Олександр Семчук, Катальдо Де Пальма та академічний симфонічний оркестр «Філармонія» на чолі з художнім керівником та головним диригентом – заслуженим діячем мистецтв України Миколою Сукачем.

З виступу у Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм всесвітньо відомі музиканти розпочали свій тур під назвою «В гостях у великого Вівальді». «Це – україно-італійський тур з точки зору культури, з точки зору музики», - каже маестро Семчук.

Заслужений артист України Олександр Семчук не тільки гастролює по всьому світу, а й завідує кафедрою  у Міжнародній музичній академії в італійській Імолі. Музикознавці зазначають, що його «віртуозний стиль відрізняється надзвичайно вдумливим і сучасним трактуванням музики».

Італійський скрипаль та альтист Катальдо Де Пальма теж активно концертує, а також співпрацює як концертмейстер з оркестрами Королівського театру Парми, філармонійним оркестром театру Феніче у Венеції та симфонічним оркестром Абруццо, є професором консерваторії Фоджи та професором університету Сунгшин у Сеулі (Корея). В Україні маестро Де Пальма вперше. Каже, для нього велика честь виступати з провідними українськими музикантами.

Програма «В гостях у великого Вівальді», представлена 5 грудня 2018 року чернігівській публіці, - особлива. «Через неї червоною лінією проходить тема Антоніо Вівальді», - підкреслює Олександр Семчук. Так, наріжним каменем програми став його Концерт №4, Op. 8, RV 297, «Зима» з циклу «Пори року». Також в концерті прозвучали «Пори року в Буенос-Айресі.
Весна» Астора П’яццолли, «Пори року. Переосмислюючи Вівальді. Літо» Макса Ріхтера, «Американські пори року. Осінь» Філіпа Гласса, «Якось в гостях у великого Вівальді» з Камерної симфонії №7 Євгена Станковича. «Антоніо Вівальді – композитор, який не тільки «поставив стовпи и натягнув дроти» в музиці, а й пустив по них струм, - вважає керівник оркестру «Філармонія» Микола Сукач. – Він і зараз звучить настільки актуально, ніби він наш сучасник. Тому всі композитори так чи інакше звертаються до його музики. Наприклад, «Якось в гостях у великого Вівальді» Євгена Стаковича – це твір, в якому можна почути і теми Вівальді, і український фольклор. Представлені в концерті твори дуже різні, але ми побудували програму так, що наприкінці завжди звучить музика Великого Маестро – музика, яка ніколи і нікого не залишить байдужим».

Завершальним акордом виступу стала Симфонія кончертанте для скрипки, альта та струнних KV364, Es-Dur Вольфганга Амадея Моцарта.

Після Чернігова програму «В гостях у великого Вівальді» побачать Вінниця, Рівне, Івано-Франківськ, Чернівці і Луцьк.


Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини