"Дума про лірника Гребіня" Василя Нечепи
Півстоліттю творчої діяльності та 35-річчю, як народний артист України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Василь Нечепа вийшов на сцену у ролі кобзаря-лірника, артист присвятивсвій ювілейний вечір, на який покликав своїх найпалкіших шанувальників і друзів.

Концерт відбувся на рідній сцені обласного філармонійного центру 25 листопада.
Знаменитий сучасний продовжувач традицій кобзарів і лірників – народних співців-музикантів, які не просто складали і виконували пісні, думи, а й були хранителями і передавачами народної творчості, Василь Нечепа ніби провів слухачів стежками славетного Аврама Гребіня.
Аврам Гребінь,який народився у 1878 році у Березні на Чернігівщині, вважається одним з найсамобутніших виконавців козацького епосу. Своєму мистецтву Гребінь вчився у такої знакової постаті в кобзарському мистецтві як Терентій Пархоменко. В свою чергу, Василь Нечепа засвоював таємниці цього мистецтва в Олександра Корнієвського – учня того ж Пархоменка. Нині Василь Нечепа вважається ключовою постаттю старосвітської чернігівської кобзарської школи – найдавнішої в Україні, виконуючи репертуар, значною частиною побудований на творах Аврама Гребіня.
У концертній програмі «Дума про лірника Гребіня» взяли участь зразковий ансамбль бандуристів «Соколики» Чернігівської музичної школи №1 ім. С. Вільконського, ансамбль бандуристів Березнянської школи мистецтв ім. Г. Верьовки, виконавці Дмитро Хропатий, Максим Мєдвєдєв, заслужений артист України Леонід Матвієнко…
Свій концерт Василь Нечепа назвав вшануванням великого світового бренду – старосвітської чернігівської кобзарської школи. Бренду, який він активно пропагує по всьому світу. І сподівається, пропагуватимуть його учні і нащадки.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).