Відбувс япоказ та обговорення фільму-учасника Docudays UA Оксани Бурої "Лізо, ходи додому!"
20 листопада в читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Центр правової інформації спільно з ГО "MART" провів показ та обговорення фільму-учасника Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA Оксани Бурої "Лізо, ходи додому!" (Литва, Естонія) про права дитини; відбулося ознайомлення з книжковою викладкою "Права дитини в Україні".

В основі сюжету фільму – історія дівчинки із неблагополучної родини, яка постійно тікає з дому. Її життя похмуре й жорстоке, тому вона шукає прихистку в природи, де в неї вибудуваний власний світ – там панують ігри, музика й магія. У дівчинки настільки багата уява, що вона здатна переживати нескінченні запої батьків. Найбільш приголомшливим у цьому фільмі є те, що він дозволяє усвідомити жах ситуації, але не піддатися темряві гнітючих подій на екрані.
Не випадкова і дата проведення, адже 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини як день світового братерства і взаєморозуміння дітей. 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.
На заході були присутні: учні Чернігівської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 19, студенти Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради, викладачі, ЗМІ та громадськість міста.
Після перегляду кінострічки відбулося її жваве обговорення. Присутні дуже уважно дивилися фільм, а потім відповідали на запитання: Які ви знаєте права дитини? Що найбільше вразило вас у цьому фільмі? Чи були у фільмі порушені права дитини і які саме? Чи є у Лізи майбутнє і що чекає на неї? Модератор кінопоказу Андрій Міщенко поспілкувався з дітьми, розказав, які права вони мають згідно з Конвенцією ООН і чому їх не можна порушувати.
Головна думка, яка прозвучала серед присутніх, була єдиною: дитина потребує любові та піклування, доброзичливого ставлення до себе. Одне з основних прав дитини – це право на любов, а задовольняти його мають БАТЬКИ! Позбавлення всього вище перерахованого призводить до тяжких психічних та моральних порушень.
Аби запобігти насильству в Сім'ї, такі фільми варто переглядати як дорослим, так і дітям.
На завершення модератор надав поради, куди можна звертатися за допомогою в разі порушення прав дитини.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.