Урок патріотизму від латвійського хору
За такий картуз, як на головах у цих чоловіків, за радянської влади латвійців ув’язнювали та висилали до Сибіру. Ці головні убори – розпізнавальні знаки латвійських студентських корпорацій, які в цій країні були ще й осередками патріотичного руху. До розпаду СРСР багато з них діяли з-за кордону.

Зараз учасники чоловічого хору студентських корпорацій з Латвії носять ці головні убори відкрито і з гордістю. Це не сценічний костюм – це справжня форма тієї студентської корпорації, в якій був кожен із них. Учасники хору – студенти та колишні студенти, серед яких є навіть професори. Самодіяльний хор на професійному рівні виконує а-капела патріотичні твори латвійських композиторів.
Україну і Латвію пов’язують спільне прагнення до незалежності, дружба та взаємна підтримка. Тому на честь 100-річчя проголошення Латвійської Республіки хор студентських корпорацій приїхав в Україну. І Чернігів став першим українським містом, у якому він виступив.
Це стало можливим завдяки активній діяльності Почесного Консула Латвійської Республіки в Чернігові та Чернігівській області Олени Вишнякової та за підтримки чернігівського міського голови Владислава Атрошенка.
Концерт у Чернігові відбувся цієї неділі, 11 листопада, в Міському палаці культури. Почесним гостем Чернігова в цей день став також Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс, який відкрив виступ музикантів. До речі, він говорив українською:
- Шлях до незалежності Латвії ми почали разом з Україною. Латвійська республіка була заснована також у 1918 році. На жаль, Україна не змогла утримати державність у цей час. Латвія мала більше шансів, ми отримали визнання своєї незалежності, але через пакт Молотова-Ріббентропа також втратили її. Потім були депортації, репресії – але все це не зламало дух латвійців. Тому коли ми отримали найперший шанс відновити незалежність – ми це зробили. І з початку 1990-х років рухаємося знову разом з Україною, - сказав він.
Потім зі сцени були виконані 15 надзвичайно патріотичних та гарних латвійських пісень, сповнених любові до Батьківщини та присвячених боротьбі цього народу за свободу та незалежність. Серед них – і мало знайома в Україні музика маестро Раймонда Паулса, який пише не тільки естрадні твори, а працює і в інших жанрах.
Завершився концерт виконанням української «Пливе кача», від якої в українців тепер стискається серце і яку зал у Чернігові зустрів стоячи.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.