Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 17:14:19

У Чернігівському художньому музеї відкрили персональну виставку Андрія Мордовця

29.08.2018   15:35Агенцiя

Виставка присвячена 100-річчю від дня народження митця та Дню Незалежності України. Музей висловлює подяку доньці художника Тетяні Андріївні Мордовець за надані для експонування роботи.

Є особистості, позначені особливою місією на землі. Вони мають непересічні знання, фаховий рівень, уміння висловлювати важливу думку, вести за собою інших. Саме до таких людей належить заслужений художник України, лауреат премії імені М.М.Коцюбинського Андрій Микитович Мордовець.

Щоб зрозуміти роль Мордовця на теренах українського мистецтва і культури, слід перегорнути сторінки його життєвого і творчого шляху. Народився художник у 1918 році в селянській родині на мальовничій Сумщині, в селі Куличка. Місцевість славилася збереженням народних традицій, працездатними, доброзичливими людьми. Андрій Микитович згадував: «У нашій родині дотримувалися християнських звичаїв, співали українські пісні, шанували народні обряди. Українська культура, повага до наших предків сповнювали оточення, у якому я ріс. Мати завжди прикрашала оселю квітами, вишивками, розписаним посудом, умілаприщепитицікавість до прекрасного».

Навчався майбутній художник в Харківському художньому інституті, але закінчити не зміг, тому що почалась війна з Фінляндією. Після закінчення Другої світової війни Андрій Микитович вступив до Ленінградського інститу живопису, скульптури і архітектури. Після закінчення інституту художник працював в Ленінграді у студії при Військовій академії кораблебудування. Згодом переїхав до Чернігова, якому присвятив велику кількість творів – «Старий Чернігів», «У Ялівщині», «Повінь на Кордівці». Художник багато мандрував Кримом, Карпатами, Чернігівщиною і під час подорожей не полишав пензлика та фарб – «Осінь у Седневі», «Десна біля Мезина», «Синевирська Поляна», «Початок весни в Олешні». Створював портрети – «Жінка», «Хлопчик», «Лірник».

1962 рік в житті Андрія Микитовича ознаменований вступом до Спілки художників, а в 1985 році він стає одним із ініціаторів створення Чернігівської обласної організації національної спілки художників України. У 1993 році Андрій Мордовець отримав премію ім. М.М.Коцюбинського, у 2003 роцізвання заслужений художник України.

У 2006 році Андрій Микитович трагічно загинув. Представлена виставка творів Андрія Микитовича Мордовця шана митцю високого фахового рівня, для якого рідна земля та доля волелюбного українського народу були джерелом натхнення, яке з роками набувало особливого сенсу.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.