Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 січня, 08:34:02

Що приховують російські архіви?

30.06.2012   09:29Агенцiя

Одним з головних напрямків діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” є науково-дослідницька робота. З метою вивчення історії архітектурних пам’яток нашого міста наукові співробітники заповідника здебільшого працюють в архівних установах Чернігова та Києва. Але було вирішено зламати цю традицію і розширити коло пошуків матеріалів у сусідній Росії.

Днями старший науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності Олена Ванжула повернулася із Санкт-Петербурга, де вона досліджувала пам’ятки Чернігова в Російському державному історичному архіві. Один з найбільших та найсучасніших архівів Росії вразив її не лише монументальністю будівлі, сучасним технічним оснащенням та доброзичливістю своїх працівників. Тут були виявлені справжні документальні скарби, які можуть пролити світло на маловідомі сторінки з історії Чернігівщини. Це, зокрема, цікаві матеріали про Єлецький монастир кінця ХVIII ст. часів архієпископа В. Садковського, карта земельних володінь Єлецького монастиря 1837 року, документи про ремонтні роботи в Спасо-Преображенському соборі, Троїцькому та П’ятницькому монастирях.

Не менш цікавими виявилися фонди наукового архіву Інституту матеріальної культури Російської академії наук. Тут Олена Ванжула мала змогу досліджувати безцінні матеріали Імператорської археологічної комісії, яка була дуже авторитетною науковою установою у дореволюційній Росії. Реставрація жодної пам’ятки минулого, яка мала особливе культурне та історичне значення, не проходила без ретельного обстеження цією комісією. Тому виявлені матеріали є важливим джерелом вивчення архітектурних пам’яток Чернігова.

На початку червня у Москві, в Російському державному військово-історичному архіві, працював науковий співробітник науково-просвітницького відділу заповідника Сергій Сергєєв. Тут він виявив матеріали “План и профили черниговской крепости с показанием фортификационных работ. 1776 г.”, “План черниговской крепости. 1776 г.”, план міста Чернігова початку ХІХ ст. та інші цікаві документи.
Сергій Сергєєв досліджує цікаву тему: “Історія Чернігівської фортеці”, тож згадані матеріали допоможуть йому розкрити маловивчену сторінку історії нашого міста.

Робота в архівних установах Москви та Санкт-Петербурга яскраво продемонструвала, що в науковців Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” відкриваються нові перспективи для вивчення історії визначних пам’яток Чернігівщини.

http://naiz1.pp.net.ua/news/shho_prikhovujut_rosijski_arkhivi/2012-06-28-1250

Останні новини Чернігівщини

17 січня - Всесвітній день снігу

17 січня - Всесвітній день снігу 08:26

Ідея створення Всесвітнього дня снігу напрошувалася вже дуже давно. З 2007-го року почали з’являтися перші акції міжнародного характеру, які згодом були включені до порядку денного цього дня. У 2011-му році Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) на 2012-й рік нарешті було заплановано ряд щорічних заходів, присвячених цій знаменній події. FIS виступила засновником Дня снігу, відзначати який вирішили в третю неділю січня.

Виявлено 134 нових випадків COVID-19

Виявлено 134 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 січня в області зафіксовано 134 нових випадки COVID-19.

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі 12:45

Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини