Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 2 грудня, 21:16:49

Що приховують російські архіви?

30.06.2012   09:29Агенцiя

Одним з головних напрямків діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” є науково-дослідницька робота. З метою вивчення історії архітектурних пам’яток нашого міста наукові співробітники заповідника здебільшого працюють в архівних установах Чернігова та Києва. Але було вирішено зламати цю традицію і розширити коло пошуків матеріалів у сусідній Росії.

Днями старший науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності Олена Ванжула повернулася із Санкт-Петербурга, де вона досліджувала пам’ятки Чернігова в Російському державному історичному архіві. Один з найбільших та найсучасніших архівів Росії вразив її не лише монументальністю будівлі, сучасним технічним оснащенням та доброзичливістю своїх працівників. Тут були виявлені справжні документальні скарби, які можуть пролити світло на маловідомі сторінки з історії Чернігівщини. Це, зокрема, цікаві матеріали про Єлецький монастир кінця ХVIII ст. часів архієпископа В. Садковського, карта земельних володінь Єлецького монастиря 1837 року, документи про ремонтні роботи в Спасо-Преображенському соборі, Троїцькому та П’ятницькому монастирях.

Не менш цікавими виявилися фонди наукового архіву Інституту матеріальної культури Російської академії наук. Тут Олена Ванжула мала змогу досліджувати безцінні матеріали Імператорської археологічної комісії, яка була дуже авторитетною науковою установою у дореволюційній Росії. Реставрація жодної пам’ятки минулого, яка мала особливе культурне та історичне значення, не проходила без ретельного обстеження цією комісією. Тому виявлені матеріали є важливим джерелом вивчення архітектурних пам’яток Чернігова.

На початку червня у Москві, в Російському державному військово-історичному архіві, працював науковий співробітник науково-просвітницького відділу заповідника Сергій Сергєєв. Тут він виявив матеріали “План и профили черниговской крепости с показанием фортификационных работ. 1776 г.”, “План черниговской крепости. 1776 г.”, план міста Чернігова початку ХІХ ст. та інші цікаві документи.
Сергій Сергєєв досліджує цікаву тему: “Історія Чернігівської фортеці”, тож згадані матеріали допоможуть йому розкрити маловивчену сторінку історії нашого міста.

Робота в архівних установах Москви та Санкт-Петербурга яскраво продемонструвала, що в науковців Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” відкриваються нові перспективи для вивчення історії визначних пам’яток Чернігівщини.

http://naiz1.pp.net.ua/news/shho_prikhovujut_rosijski_arkhivi/2012-06-28-1250

Останні новини Чернігівщини

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

У Чернігові поліцейські викрили місцевого мешканця у незаконному зберіганні наркотичних засобів

У Чернігові поліцейські викрили місцевого мешканця у незаконному зберіганні наркотичних засобів 17:15

Поліцейські Чернігівського районного управління поліції спільно з оперативниками регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю в ході обшуку вилучили у жителя Чернігова два кілограми висушеного наркозілля.

Обласна школа керівника

Обласна школа керівника "Публічна бібліотека: сучасні виклики та орієнтири розвитку" 17:10

30 листопада у форматі онлайн на платформі ZOOM відбулася обласна школа керівника "Публічна бібліотека: сучасні виклики та орієнтири розвитку", яку щорічно організовує Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка як методичний центр області.

3D-дизайнером допоможе стати служба зайнятості

3D-дизайнером допоможе стати служба зайнятості 10:56

Тривимірна, або 3D-графіка- це розділ комп'ютерної графіки для зображення об'ємних об'єктів,які максимально наближені до реальних. Саме цей вид графіки широко використовується в інженерному проектуванні, комп’ютерному моделюванні,анімації, мультиплікації, індустрії розваг тощо.

Чернігівська міськрада звернулася до Президента та Верховної ради з пропозицією заборонити діяльність рпц в Україні, її структурних підрозділів та залежних організацій

Чернігівська міськрада звернулася до Президента та Верховної ради з пропозицією заборонити діяльність рпц в Україні, її структурних підрозділів та залежних організацій 10:52

Неможливість функціонування в Україні російської православної церкви, її структурних підрозділів і залежних від неї організацій. Відповідне звернення на адресу Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, голів ОВА та Конституційного Суду України зробили депутати Чернігівської міської ради під час засідання сесії 30 листопада. Його винесла на розгляд своїх колег депутатка від "Європейської Солідарності" Ірина Соломаха.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини