Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 вересня, 01:34:20

Що приховують російські архіви?

30.06.2012   09:29Агенцiя

Одним з головних напрямків діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” є науково-дослідницька робота. З метою вивчення історії архітектурних пам’яток нашого міста наукові співробітники заповідника здебільшого працюють в архівних установах Чернігова та Києва. Але було вирішено зламати цю традицію і розширити коло пошуків матеріалів у сусідній Росії.

Днями старший науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності Олена Ванжула повернулася із Санкт-Петербурга, де вона досліджувала пам’ятки Чернігова в Російському державному історичному архіві. Один з найбільших та найсучасніших архівів Росії вразив її не лише монументальністю будівлі, сучасним технічним оснащенням та доброзичливістю своїх працівників. Тут були виявлені справжні документальні скарби, які можуть пролити світло на маловідомі сторінки з історії Чернігівщини. Це, зокрема, цікаві матеріали про Єлецький монастир кінця ХVIII ст. часів архієпископа В. Садковського, карта земельних володінь Єлецького монастиря 1837 року, документи про ремонтні роботи в Спасо-Преображенському соборі, Троїцькому та П’ятницькому монастирях.

Не менш цікавими виявилися фонди наукового архіву Інституту матеріальної культури Російської академії наук. Тут Олена Ванжула мала змогу досліджувати безцінні матеріали Імператорської археологічної комісії, яка була дуже авторитетною науковою установою у дореволюційній Росії. Реставрація жодної пам’ятки минулого, яка мала особливе культурне та історичне значення, не проходила без ретельного обстеження цією комісією. Тому виявлені матеріали є важливим джерелом вивчення архітектурних пам’яток Чернігова.

На початку червня у Москві, в Російському державному військово-історичному архіві, працював науковий співробітник науково-просвітницького відділу заповідника Сергій Сергєєв. Тут він виявив матеріали “План и профили черниговской крепости с показанием фортификационных работ. 1776 г.”, “План черниговской крепости. 1776 г.”, план міста Чернігова початку ХІХ ст. та інші цікаві документи.
Сергій Сергєєв досліджує цікаву тему: “Історія Чернігівської фортеці”, тож згадані матеріали допоможуть йому розкрити маловивчену сторінку історії нашого міста.

Робота в архівних установах Москви та Санкт-Петербурга яскраво продемонструвала, що в науковців Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” відкриваються нові перспективи для вивчення історії визначних пам’яток Чернігівщини.

http://naiz1.pp.net.ua/news/shho_prikhovujut_rosijski_arkhivi/2012-06-28-1250

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини розслідує обставини смертельної ДТП на автошляху Кіпті–Глухів–Бачівськ 20:17

Сьогодні вдень на території Ніжинського району сталося лобове зіткнення легкового автомобіля іноземної реєстрації та великовагової вантажівки з причепом. Внаслідок ДТП водій легковика отримав тілесні ушкодження, від яких помер у лікарні.

Ранкова олімпійська розминка від чемпіона 20:14

«Європейський тиждень спорту», який вже 7 рік поспіль проводиться у всіх країнах Європи з 23 по 30 вересня під гаслом #BeActive, є ініціативою Європейської комісії з питань освіти, культури, молоді і спорту.

Постійна комісія обласної ради з питань управління та розпорядження об'єктами комунальної власності розпочала роботу по підготовці до чергового засідання сесії

Постійна комісія обласної ради з питань управління та розпорядження об'єктами комунальної власності розпочала роботу по підготовці до чергового засідання сесії 20:12

28 вересня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань управління та розпорядження об'єктами комунальної власності, яке провів її голова Олександр Якубін.

На Чернігівщині поліцейські повідомили про підозру співробітнику лісництва у підробленні документів і розтраті майна 20:09

Вчора слідчі Новгород-Сіверського районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Новгород-Сіверської окружної прокуратури повідомили про підозру співробітнику місцевого лісництва.

Кращі освітяни Чернігова до Дня вчителя отримали почесні відзнаки 20:05

апередодні Дня працівників освіти, 28 вересня, в Чернігівській міській раді привітали працівників освітніх закладів міста.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини