Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 27 травня, 02:09:27

Побачив світ біобібліографічний покажчик "Леонід Іванович Глібов та Чернігівщина"

06.03.2018   15:02Агенцiя

5 березня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка на засіданні клубу «Краєзнавець», відбулось урочисте вручення обласної літературно-мистецької премії імені Леоніда Глібова.

На цьому ж заході було презентовано новий біобібліографічний покажчик «Леонід Іванович Глібов та Чернігівщина».

Письменник, байкар, видавець, громадський діяч Леонід Іванович Глібов народився на Полтавщині, але його життя та творчість нерозривно пов’язане з Чернігівщиною. Він закінчив Ніжинський ліцей вищих наук. Викладав географію в Чернігівській чоловічій гімназії. Заснував і редагував газету «Чернігівський листок» (1861-1863), де піднімав теми викладання рідною мовою, жіночої освіти, писав про гострі соціальні проблеми. Літературна спадщина Глібова українською мовою теж вражає: 107 байок, понад 40 ліричних пісень, 54 вірші-загадки і стільки ж відгадок, 14 акровіршів. Та не дивлячись на це бібліографічних посібників про життя та творчість великого байк
 аря було складено дуже мало. Перший такий посібник було видано у Чернігові у 1900-му році.

БИБЛИОГРАФИЧЕСКИЙ указатель печатных малорусских сочинений Глебова // Загирня М. Леонид Глебов : биогр. очерк / Загирня М., Гринченко Б.– Чернигов, 1900. – С. 40–47.
А другий – у Києві у 1952-му році.
Леонід Іванович Глібов (1827-1952) : короткий бібліографічний покажчик / [уклад. І. З. Бойко ; ред. О. М. Матвієнко] ; Державна публічна бібліотека Української РСР. – Київ : [Академія наук Української РСР], 1952. – 15 с.

З 1952 року назбиралось достатньо інформаційного матеріалу для випуску нового бібліографічного посібника про Леоніда Івановича Глібова. Відділ наукової інформації і бібліографії Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка на початку березня 2018 року випустив біобібліографічний покажчик «Леонід Іванович Глібов та Чернігівщина».

Укладачами його стали: завідувач відділу наукової  інформації і бібліогафії Іваненко Ольга Іванівна та головний бібліограф Плаунова Оксана Миколаївна. Цей біобібліографічний покажчик має на меті систематизувати друковані джерела, які розкривають життєвий шлях та творчий доробок відомого письменника та громадського діяча Л. І. Глібова.

Покажчик складається з 6 розділів:
1.      Український Езоп (1827–1893);
2.      Твори Леоніда Івановича Глібова;
3.      Публікації про життя і творчість Л. І. Глібова;
4.      Вшанування пам’яті видатного байкаря;
5.      Чернігівська обласна літературна премія імені Леоніда Глібова;
6.      Вивчення творчості Л. І. Глібова в загальноосвітніх навчальних закладах.

Для зручності користування складено «Іменний покажчик» з виділеними за допомогою круглих дужок персоналіями.

Матеріали структуровано за темами, а в межах кожного розділу – за алфавітом авторів та назв статей. Нумерація наскрізна. До випуску увійшло 380 друкованих джерел.

Посібник розрахований на всіх, хто цікавиться історією української літератури, зокрема літературним краєзнавством.

З онлайн-версією покажчика можна ознайомитися на сайті Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка в розділі «Наші видання» Електронної бібліотеки.
 


Оксана Плаунова, головний бібліограф Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка
 

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 25 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 25 травня 15:27

У Чернігівській області 25 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Понад 230 українських дітей здобувають українську освіту у Варшавській школі

Понад 230 українських дітей здобувають українську освіту у Варшавській школі 14:43

У Варшаві з середині квітня відкрилася унікальна школа – Варшавська українська школа (ВШколУ) – в ній навчаються українські діти, родини яких знайшли прихисток у Польщі.

Рятівники та громади Чернігівщини отримають сонячні панелі від провідного світового виробника SunPower

Рятівники та громади Чернігівщини отримають сонячні панелі від провідного світового виробника SunPower 12:34

Енергосистема Чернігівщина зазнала значних руйнувань через активні бойові дії та свідомі удари ворога по об’єктам критичної інфраструктури.

Мобільний сервісний центр МВС відновив свою діяльність та знову вирушив у дорогу на Чернігівщині

Мобільний сервісний центр МВС відновив свою діяльність та знову вирушив у дорогу на Чернігівщині 12:20

Нещодавно для організації його стабільної роботи навіть у найвіддаленіших куточках області було передано сучасне обладнання для доступу до швидкісного інтернету «Старлінк».

За добу на Чернігівщині виявлено 189 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 26 травня

За добу на Чернігівщині виявлено 189 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 26 травня 12:15

За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 34 рази залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 189 таких предметів.