Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 06:21:50

Побачив світ біобібліографічний покажчик "Леонід Іванович Глібов та Чернігівщина"

06.03.2018   15:02Агенцiя

5 березня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка на засіданні клубу «Краєзнавець», відбулось урочисте вручення обласної літературно-мистецької премії імені Леоніда Глібова.

На цьому ж заході було презентовано новий біобібліографічний покажчик «Леонід Іванович Глібов та Чернігівщина».

Письменник, байкар, видавець, громадський діяч Леонід Іванович Глібов народився на Полтавщині, але його життя та творчість нерозривно пов’язане з Чернігівщиною. Він закінчив Ніжинський ліцей вищих наук. Викладав географію в Чернігівській чоловічій гімназії. Заснував і редагував газету «Чернігівський листок» (1861-1863), де піднімав теми викладання рідною мовою, жіночої освіти, писав про гострі соціальні проблеми. Літературна спадщина Глібова українською мовою теж вражає: 107 байок, понад 40 ліричних пісень, 54 вірші-загадки і стільки ж відгадок, 14 акровіршів. Та не дивлячись на це бібліографічних посібників про життя та творчість великого байк
 аря було складено дуже мало. Перший такий посібник було видано у Чернігові у 1900-му році.

БИБЛИОГРАФИЧЕСКИЙ указатель печатных малорусских сочинений Глебова // Загирня М. Леонид Глебов : биогр. очерк / Загирня М., Гринченко Б.– Чернигов, 1900. – С. 40–47.
А другий – у Києві у 1952-му році.
Леонід Іванович Глібов (1827-1952) : короткий бібліографічний покажчик / [уклад. І. З. Бойко ; ред. О. М. Матвієнко] ; Державна публічна бібліотека Української РСР. – Київ : [Академія наук Української РСР], 1952. – 15 с.

З 1952 року назбиралось достатньо інформаційного матеріалу для випуску нового бібліографічного посібника про Леоніда Івановича Глібова. Відділ наукової інформації і бібліографії Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка на початку березня 2018 року випустив біобібліографічний покажчик «Леонід Іванович Глібов та Чернігівщина».

Укладачами його стали: завідувач відділу наукової  інформації і бібліогафії Іваненко Ольга Іванівна та головний бібліограф Плаунова Оксана Миколаївна. Цей біобібліографічний покажчик має на меті систематизувати друковані джерела, які розкривають життєвий шлях та творчий доробок відомого письменника та громадського діяча Л. І. Глібова.

Покажчик складається з 6 розділів:
1.      Український Езоп (1827–1893);
2.      Твори Леоніда Івановича Глібова;
3.      Публікації про життя і творчість Л. І. Глібова;
4.      Вшанування пам’яті видатного байкаря;
5.      Чернігівська обласна літературна премія імені Леоніда Глібова;
6.      Вивчення творчості Л. І. Глібова в загальноосвітніх навчальних закладах.

Для зручності користування складено «Іменний покажчик» з виділеними за допомогою круглих дужок персоналіями.

Матеріали структуровано за темами, а в межах кожного розділу – за алфавітом авторів та назв статей. Нумерація наскрізна. До випуску увійшло 380 друкованих джерел.

Посібник розрахований на всіх, хто цікавиться історією української літератури, зокрема літературним краєзнавством.

З онлайн-версією покажчика можна ознайомитися на сайті Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка в розділі «Наші видання» Електронної бібліотеки.
 


Оксана Плаунова, головний бібліограф Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка
 

Останні новини Чернігівщини

Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27

У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.

Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44

Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.

Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12

За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).

Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34

Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини