У Чернігові відкрито виставку про УПА
2 березня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулося відкриття виставки Українського інституту національної пам’яті «УПА – відповідь нескореного народу» про антинацистський та антирадянський спротив ОУН та УПА в рамках відзначення 75-річчя створення УПА.

На 24 стендах у фотографіях, документах, картах та інфографіках представлено цілісну картину протистояння Організації українських націоналістів та Української повстанської армії з нацистським і комуністичним тоталітарними режимами під час Другої світової війни та повоєнний час.
Інформаційно-просвітницькі стенди про цю героїчну сторінку національно-визвольної боротьби Українського народу Український інститут національної пам’яті підготував у співпраці з Центром досліджень визвольного руху, Національним музеєм-меморіалом «Тюрма на Лонцького», Галузевим державним архівом Служби безпеки України.
У заході взяли участь учні загальноосвітніх шкіл обласного центру, представники патріотичних громадських організацій, журналісти.
Представляючи експозицію Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівської області, наголосив: «Вчора, 1 березня, вся Україна вшанувала пам’ять жертв Корюківської трагедії, які у 1943 році загинули від рук нацистських карателів, а радянські партизани, маючи багатократну чисельну перевагу, тільки спостерігали за безкарним вбивством людей. І це була комуністична політика, а не один випадок.
А сьогодні я маю честь Вам представити виставку про справжніх народних захисників, борців за незалежність України — Українську повстанську армію. Армію, яку ОУН створила на вимогу народу саме для захисту народу від усіх поневолювачів. Воїни – добровольці УПА завжди захищали українське населення від окупантів».
Він навів такий красномовний приклад рятування населення військами УПА і збройним підпіллям ОУН: «Під час голоду 1946-1947 роках з вини керівництва СРСР в Україні померло до 1 млн. людей. Проте, голоду не було на Західній Україні, де діяли ОУН і УПА. Ціною великих жертв Захисників України хліб, який безжально намагався забрати комуністичний режим, залишився у селян. Сотні тисяч голодуючих із Наддніпрянщини, які прийшли у західний регіон України, також були врятовані від голодної смерті».
С. Бутко нагадав: «У лавах УПА воювали представники з усіх куточків України. На сьогоднішній день істориками і краєзнавцями встановлено поіменно 106 уродженців Чернігівщини, які служили в повстанській армії. Реально їх було набагато більше. Вам вже відомі наші славетні предки Іван Ремболович і Михайло Білозерський, що героїчно воювали спочатку в армії УНР у часи Української революції 1917-1921 років, а потім в УПА. З представників наступного покоління у повстанських лавах насамперед згадуємо про Галину Кузьменко та Костя Гіммельрайха».
До 20 березня у Чернігівському молодіжному центрі (м. Чернігів, вул. Магістратська, 3) всі бажаючі мають можливість відвідати виставку. Потім її представлятимуть в усіх районах і містах обласного значення Чернігівщини.
Організатори: Чернігівський обласний молодіжний центр, Український інститут національної пам’яті, Департамент сім'ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації.
Чернігівський обласний молодіжний центр
Останні новини Чернігівщини
Наша артилерія насипає! 11:40
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41
Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).