Музей раритетної залізничної техніки буде у Сновській громаді
У лютому в депо "Сновськ", що знаходиться на території Сновської громади, розпочнеться робота із створення Музею раритетної залізничної техіники.

Сюди будуть перевезені 12 раритетних паровозів та інші зразки техніки, які збереглися на українських залізницях, для відновлення та реставрації.
Як стало відомо Чернігівському Центру місцевого розвитку, створеному за підтримки програми "U-LEAD з Європою", підприємство "Укрзалізниця" планує відкрити технологічний центр і виробничу базу для ремонту на базі Сновського локомотивного депо, а також музей раритетної залізничної техніки.
«Депо чекають оновлення та розвиток. Є плани сконцентрувати тут усю старовинну залізничну техніку – паровози, вагони, а також створити умови для її відновлення та подальшого показу як історії розвитку залізничного транспорту», - зазначив Роман Веприцький, в.о. директора регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» під час візиту до Сновська.
Проте підприємство не збирається обмежуватися лише створенням музею раритетної техніки. За словами Романа Веприцького для відтворення історичного вигляду самого депо, будуть проведені реставраційні роботи, які повернуть будовам архітектуру минулого століття.
Ще одним напрямком розвитку депо "Сновськ" стане виготовлення запчастин до локомотивів та іншої залізничної техніки для всієї мережі "Укрзалізниці".
Працівники депо мають досвід відновлення раритетної залізничної техніки. Наприклад, у грудні минулого року майстри змогли запустити паровоз Л-4600, побудований Луганським заводом у 1952 році. І це не єдиний приклад успішної реставрації.
Музей раритетної техніки у Сновській громаді в поєднанні з іншими культурно-історичними пам'ятками, чистим повітрям, річкою та лісом стане однією з "родзинок" туристичних програм та ескурсійних маршрутів Чернігівської області.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).