Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 00:43:14

У Батурині будують козацьку церкву

21.06.2012   15:18Агенцiя

Громада УПЦ (МП) відроджує давню козацьку церкву Вознесіння Господнього біля гетьманської столиці Батурина у селі Бахмач-2 Чернігівської області. Біля храму розташований цвинтар Бахмацької сотні Ніжинського козацького полку, який нині перебуває в запустінні.

Ініціатором відродження зруйнованої святині є ветеранська організація с. Бахмач. В даний момент зведені стіни храму, тепер необхідно звести дах і купол храму. Без допомоги благодійників храм не відродити. Громада шукає спонсорів та учасників будівництва. “Ваша посильна участь стане свідченням любові до подвигу своїх предків – українських козаків – захисників Вітчизни та Православ’я”, – йдеться у зверненні парафіян.

З історії відомо, що Бахмач був зруйнований в результаті міжусобних воєн, в 1239 році його остаточно зруйнували монголо-татари, після чого поселення кілька століть не згадується в літописах.

Відродження села почалося за часів козацтва. В Чернігівських єпархіальних вістях міститься така інформація: “Козак Кириченко перший поставив собі хату на лівій стороні річки Бахмач. Після нього на лівій стороні річки Борзни оселився козак Данько, від якого слобідка в 50 дворів понині називається Даньківка”, “… на Старосілля, в 10-ти сажнях від проживання козаків Кириченків, була побудована в 1755 році дерев’яна церква Вознесіння Христового”.

Згідно з історичними документами, в 1767 році при храмі Вознесіння була відкрита школа. Після об’єднання України з Росією в 1654 році Бахмач став сотенним містечком Ніжинського полку. Храм мав два престоли: 1-й в честь Вознесіння Христового, 2-й – в честь Архистратига Божого Михаїла, і був зруйнований більшовиками. Осквернено було і стародавнє кладовище біля храму, де покоїться прах сотників і козаків Бахмацької сотні Ніжинського козачого полку. В даний момент кладовищі відновлюється на добровільні пожертвування (тел. старости храму (063) 628-39-41, Соловецький Володимир Михайлович).

PICУ, religion.in.ua

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».