Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 18:42:58

У Батурині будують козацьку церкву

21.06.2012   15:18Агенцiя

Громада УПЦ (МП) відроджує давню козацьку церкву Вознесіння Господнього біля гетьманської столиці Батурина у селі Бахмач-2 Чернігівської області. Біля храму розташований цвинтар Бахмацької сотні Ніжинського козацького полку, який нині перебуває в запустінні.

Ініціатором відродження зруйнованої святині є ветеранська організація с. Бахмач. В даний момент зведені стіни храму, тепер необхідно звести дах і купол храму. Без допомоги благодійників храм не відродити. Громада шукає спонсорів та учасників будівництва. “Ваша посильна участь стане свідченням любові до подвигу своїх предків – українських козаків – захисників Вітчизни та Православ’я”, – йдеться у зверненні парафіян.

З історії відомо, що Бахмач був зруйнований в результаті міжусобних воєн, в 1239 році його остаточно зруйнували монголо-татари, після чого поселення кілька століть не згадується в літописах.

Відродження села почалося за часів козацтва. В Чернігівських єпархіальних вістях міститься така інформація: “Козак Кириченко перший поставив собі хату на лівій стороні річки Бахмач. Після нього на лівій стороні річки Борзни оселився козак Данько, від якого слобідка в 50 дворів понині називається Даньківка”, “… на Старосілля, в 10-ти сажнях від проживання козаків Кириченків, була побудована в 1755 році дерев’яна церква Вознесіння Христового”.

Згідно з історичними документами, в 1767 році при храмі Вознесіння була відкрита школа. Після об’єднання України з Росією в 1654 році Бахмач став сотенним містечком Ніжинського полку. Храм мав два престоли: 1-й в честь Вознесіння Христового, 2-й – в честь Архистратига Божого Михаїла, і був зруйнований більшовиками. Осквернено було і стародавнє кладовище біля храму, де покоїться прах сотників і козаків Бахмацької сотні Ніжинського козачого полку. В даний момент кладовищі відновлюється на добровільні пожертвування (тел. старости храму (063) 628-39-41, Соловецький Володимир Михайлович).

PICУ, religion.in.ua

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.