Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 10:55:44

Як пересторога для майбутніх поколінь: у Чернігові презентували книгу про терор у 20–30-х роках ХХ століття

18.01.2018   08:25Агенцiя

Нову книгу — «Великий терор на Чернігівщині (20-30-ті роки ХХ століття)» — презентувала в Навчально-науковому Інституті історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського відомий чернігівський історик Тамара Демченко.

Видання випущене наприкінці грудня 2017 року коштом обласного бюджету (майже дві тисячі гривень) в рамках Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки. Його вдалося надрукувати в результаті економії коштів, досягнутій під час видання книг — переможців обласного конкурсу рукописів місцевих авторів, завдяки використанню системи електронних закупівель Prozorro. Електронна версія книги вже доступна на сайті облдержадміністрації за посиланням.

— Це науково-популярне видання, в якому узагальнено відомості про політичні репресії 1937-1938 років на Чернігівщині, схарактеризовано їх природу, сутність та трагічні наслідки, — зазначила автор. — Текст був готовий приблизно три роки тому. Звичайно, зараз я дещо б написала вже по-іншому. Тут, зокрема, практично відсутня інформація про те, як боролися проти церкви і релігійних діячів. Мало згадується і про виконавців каральних вироків. Тож ця тема не закрита. Загалом же праця має на меті донести до читача реалії тоталітарного режиму, аби історія не повторилася.

За словами науковця, відповідального редактора Олександра Коваленка, книга написана доступною мовою та розрахована на широку аудиторію — не тільки для фахівців, а й тих, хто просто цікавиться історичним минулим Чернігівської області.

«Великий терор на Чернігівщині (20–30-ті роки ХХ століття)», як і спільне видання Тамари Демченко та Миколи Гороха «Колективізація та Голодомор 1932–1933 років на Чернігівщині: забуттю і прощенню не підлягає», вийшла накладом у 70 примірників. Згодом вони надійдуть у головні бібліотеки області.

Презентоване видання високо оцінили провідні науковці-історики Чернігівщини, зокрема представники Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко та Сергій Горобець, директор обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського Сергій Лаєвський, директор Державного архіву області Раїса Воробей.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

18 квітня у Чернігові День жалоби

18 квітня у Чернігові День жалоби 09:54

Для вшанування пам'яті загиблих внаслідок ракетного обстрілу російськими військами нашого міста 17 квітня 2024 року у Чернігові 18 квітня оголошено Днем жалоби. Відповідне розпорядження підписав в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

18 квітня: цей день в Україні і світі

18 квітня: цей день в Україні і світі 08:52

ДЕНЬ 785 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 785 RUSSIAN AGRESSION

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00 15:02

О 09 год. 03 хв. 17 квітня ворогом здійснено ракетний обстріл території міста Чернігова. Сталося пряме влучання в будівлю соціальної інфраструктури.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини