Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 16:03:25

Ви знаєте, де розташований Чернігівський Олімп?

28.05.2012   16:16Агенцiя

Днями в Борисоглібському соборі відбулася презентація наукового видання про національну пам’ятку архітектури, окрасу історичного центру нашого міста – Чернігівський колегіум. Ця унікальна барокова споруда розташована на стародавньому Дитинці.

“Чернігівські Афіни” або “Чернігівський Олімп”, так пишномовно величали сучасники перший навчальний заклад вищеного рівня на Лівобережній Україні. У багато ілюстрованій книзі читач має нагоду познайомитися з духовними скарбами письменників і мислителів чернігівського літературно-філософського кола, дізнається про потяг до знань у “спудеїв”, які вступали до колегіуму “за свою к науке охоту”, відчує атмосферу тогочасного шкільництва. У книжці також висвітлено історію будівництва та особливості архітектури будівлі колегіуму. Нове видання стане в нагоді всім, хто цікавиться освітою та культурою України ХVІІІ ст.

Книга “Чернігівський колегіум” – це результат багатьох років дослідження наукових співробітників Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”. Куратор видавничого проекту – генеральний директор Андрій Курданов, керівник авторського колективу – Ольга Травкіна, кандидат історичних наук, завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності. Прикрасили видання фотографіями Микола Турчин та Віктор Кошмал.

Презентація нового видання невипадково відбулася у Борисоглібському соборі. Адже тут знаходиться перлина барокового мистецтва – срібні царські врата, виготовлені в місті Аугсбурзі німецькими майстрами-ювелірами на замовлення українського гетьмана Івана Мазепи. Саме завдяки Івану Степановичу в Чернігові – другому за значенням після Києва історичному та культурному центрі Гетьманщини – заснований навчальний заклад вищого рівня – Чернігівський колегіум.

Старовинний Борисоглібський собор має чудову акустику. Тож урочисто і мелодійно лунали тут твори у виконанні Академічного ансамблю пісні і танцю “Сіверські клейноди” та молодого бандуриста Максима Єфанова.

В програмі презентації відбулося спецпогашення блоку марок та конверта із зображенням колегіуму, виготовлених на замовлення заповідника Чернігівською дирекцією “Укрпошта”.
Авторам книги, представникам архівних та бібліотечних установ нове видання подарували генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Андрій Курданов та завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності Ольга Травкіна.

Наукова книга “Чернігівський колегіум” продовжила серію видань про пам’ятки архітектури Чернігова, підготовлених науковими співробітниками заповідника. До речі, 25 травня в Чернігові були відзначені лауреати конкурсу “Краща книга року – 2011”. Премію міського голови отримала книга “Спас Чернігівський” (керівник авторського колективу – Алла Доценко, заступник генерального директора з наукової та культурно-просвітницької роботи Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”).

Черняков Сергій, “Чернігів стародавній”

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.