Український інститут національної пам'яті відзначив успішну співпрацю з провідними історичними музейними установами Чернігова
Український інститут національної пам'яті вже не один рік плідно співпрацює з провідними історичними музейними установами Чернігова. Тому невипадково з нагоди Міжнародного дня музеїв керівництво Інститут національної пам'яті вирішило відмітити успішний розвиток наукових та науково-просвітницьких відносин із чернігівськими колегами та їхній вагомий внесок у справі збереження історико-культурної спадщини.

16 травня почесною грамотою Українського інституту національної пам'яті був нагороджений директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського Сергій Лаєвський. Він отримав подарунки: ґрунтовне видання Інституту "Партизанська і підпільна боротьба в Україні 1941-1944 роки: Історія, люди, пам'ять" та матеріали наукових читань "Козацька скарбниця. Гетьманські читання" (науковий редактор книги - перший заступник директора Інституту, доктор історичних наук Володимир Кривошея). Від імені директора Українського інституту національної пам'яті, член-кореспондента Національної академії наук України Валерія Солдатенка почесну місію здійснив представник Інституту в Чернігівській області, науковий співробітник Сергій Бутко під час відкриття у військово-історичному музеї - відділі Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського виставки "Море починається з вітрил", присвяченій уродженцю м. Батурин Герою Радянського Союзу капітану 1-го рангу Валентину Соколову, який був присутній на заході.
У той же день колектив Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" у Молодіжному театрі обласного центру урочисто відзначав своє міжнародне професійне свято. З цією поважною музейною установою плідна співпраця у січні цього року була закріплена формально відповідною угодою. Почесною грамотою Українського інституту національної пам'яті був нагороджений генеральний директор заповідника Андрій Курданов, який також отримав в подарунок книги: "Партизанська і підпільна боротьба в Україні 1941-1944 роки: Історія, люди, пам'ять" та "Козацька скарбниця. Гетьманські читання". Від імені директора Українського інституту національної пам'яті, член-кореспондента Національної академії наук України Валерія Солдатенка почесну місію здійснив також представник Інституту в Чернігівській області.
Цікаво, що керівництво Українського інституту національної пам'яті за згодою з очольниками заповідника вирішили відзначити подвижницьку просвітницьку діяльність доглядача цієї установи Юрія Ярошенка, який з власної ініціативи успішно пропагував виставку "Чернігів і чернігівці сто років тому". Молодому співробітнику вручено примірник книги "Чернігів. Історія міста", автором якої є Сергій Лепявко, провідний науковий співробітник Українського інституту національної пам'яті, доктор історичних наук, професор Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя. Другий примірник цієї першої історії Чернігова передано до бібліотеки заповідника.
Великому кораблю - велике плавання, - саме так 18 травня побажав подальшого успішного розвитку заповідника як науково-дослідної установи С. Бутко від імені керівництва Українського інституту національної пам'яті та особисто його директора В. Солдатенка на презентації ґрунтовного наукового видання про пам'ятку архітектури національного значення "Чернігівський колегіум", яку провів Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній" у помешканні іншої пам'ятки Спасо-Преображенського собору.
Український інститут національної пам'яті
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.