Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:40:43

Український інститут національної пам'яті відзначив успішну співпрацю з провідними історичними музейними установами Чернігова

19.05.2012   23:08Агенцiя

Український інститут національної пам'яті вже не один рік плідно співпрацює з провідними історичними музейними установами Чернігова. Тому невипадково з нагоди Міжнародного дня музеїв керівництво Інститут національної пам'яті вирішило відмітити успішний розвиток наукових та науково-просвітницьких відносин із чернігівськими колегами та їхній вагомий внесок у справі збереження історико-культурної спадщини.

16 травня почесною грамотою Українського інституту національної пам'яті був нагороджений директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського Сергій Лаєвський. Він отримав подарунки: ґрунтовне видання Інституту "Партизанська і підпільна боротьба в Україні 1941-1944 роки: Історія, люди,  пам'ять" та матеріали наукових читань "Козацька скарбниця. Гетьманські читання" (науковий редактор книги - перший заступник директора Інституту, доктор історичних наук Володимир Кривошея). Від імені директора Українського інституту національної пам'яті, член-кореспондента Національної академії наук України Валерія Солдатенка почесну місію здійснив представник Інституту в Чернігівській області, науковий співробітник Сергій Бутко під час відкриття у військово-історичному музеї - відділі Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського виставки "Море починається з вітрил", присвяченій уродженцю м. Батурин Герою Радянського Союзу капітану 1-го рангу Валентину Соколову, який був присутній на заході.

У той же день колектив Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" у Молодіжному театрі обласного центру урочисто відзначав своє міжнародне професійне свято. З цією поважною музейною установою плідна співпраця у січні цього року була закріплена формально відповідною угодою. Почесною грамотою Українського інституту національної пам'яті був нагороджений генеральний директор заповідника Андрій Курданов, який також отримав в подарунок книги: "Партизанська і підпільна боротьба в Україні 1941-1944 роки: Історія, люди, пам'ять" та "Козацька скарбниця. Гетьманські читання". Від імені директора Українського інституту національної пам'яті, член-кореспондента Національної академії наук України Валерія Солдатенка почесну місію здійснив також представник Інституту в Чернігівській області.

Цікаво, що керівництво Українського інституту національної пам'яті за згодою з очольниками заповідника вирішили відзначити подвижницьку просвітницьку діяльність доглядача цієї установи Юрія Ярошенка, який з власної ініціативи успішно пропагував виставку "Чернігів і чернігівці сто років тому". Молодому співробітнику вручено примірник книги "Чернігів. Історія міста", автором якої є Сергій Лепявко, провідний науковий співробітник Українського інституту національної пам'яті, доктор історичних наук, професор Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя. Другий примірник цієї першої історії Чернігова передано до бібліотеки заповідника.

Великому кораблю - велике плавання, - саме так 18 травня побажав подальшого успішного розвитку заповідника як науково-дослідної установи С. Бутко від імені керівництва Українського інституту національної пам'яті та особисто його директора В. Солдатенка на презентації ґрунтовного наукового видання про пам'ятку архітектури національного значення "Чернігівський колегіум", яку провів Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній" у помешканні іншої пам'ятки Спасо-Преображенського собору.


Український інститут національної пам'яті

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.