Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 червня, 17:56:34

Український інститут національної пам'яті відзначив успішну співпрацю з провідними історичними музейними установами Чернігова

19.05.2012   23:08Агенцiя

Український інститут національної пам'яті вже не один рік плідно співпрацює з провідними історичними музейними установами Чернігова. Тому невипадково з нагоди Міжнародного дня музеїв керівництво Інститут національної пам'яті вирішило відмітити успішний розвиток наукових та науково-просвітницьких відносин із чернігівськими колегами та їхній вагомий внесок у справі збереження історико-культурної спадщини.

16 травня почесною грамотою Українського інституту національної пам'яті був нагороджений директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського Сергій Лаєвський. Він отримав подарунки: ґрунтовне видання Інституту "Партизанська і підпільна боротьба в Україні 1941-1944 роки: Історія, люди,  пам'ять" та матеріали наукових читань "Козацька скарбниця. Гетьманські читання" (науковий редактор книги - перший заступник директора Інституту, доктор історичних наук Володимир Кривошея). Від імені директора Українського інституту національної пам'яті, член-кореспондента Національної академії наук України Валерія Солдатенка почесну місію здійснив представник Інституту в Чернігівській області, науковий співробітник Сергій Бутко під час відкриття у військово-історичному музеї - відділі Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського виставки "Море починається з вітрил", присвяченій уродженцю м. Батурин Герою Радянського Союзу капітану 1-го рангу Валентину Соколову, який був присутній на заході.

У той же день колектив Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" у Молодіжному театрі обласного центру урочисто відзначав своє міжнародне професійне свято. З цією поважною музейною установою плідна співпраця у січні цього року була закріплена формально відповідною угодою. Почесною грамотою Українського інституту національної пам'яті був нагороджений генеральний директор заповідника Андрій Курданов, який також отримав в подарунок книги: "Партизанська і підпільна боротьба в Україні 1941-1944 роки: Історія, люди, пам'ять" та "Козацька скарбниця. Гетьманські читання". Від імені директора Українського інституту національної пам'яті, член-кореспондента Національної академії наук України Валерія Солдатенка почесну місію здійснив також представник Інституту в Чернігівській області.

Цікаво, що керівництво Українського інституту національної пам'яті за згодою з очольниками заповідника вирішили відзначити подвижницьку просвітницьку діяльність доглядача цієї установи Юрія Ярошенка, який з власної ініціативи успішно пропагував виставку "Чернігів і чернігівці сто років тому". Молодому співробітнику вручено примірник книги "Чернігів. Історія міста", автором якої є Сергій Лепявко, провідний науковий співробітник Українського інституту національної пам'яті, доктор історичних наук, професор Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя. Другий примірник цієї першої історії Чернігова передано до бібліотеки заповідника.

Великому кораблю - велике плавання, - саме так 18 травня побажав подальшого успішного розвитку заповідника як науково-дослідної установи С. Бутко від імені керівництва Українського інституту національної пам'яті та особисто його директора В. Солдатенка на презентації ґрунтовного наукового видання про пам'ятку архітектури національного значення "Чернігівський колегіум", яку провів Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній" у помешканні іншої пам'ятки Спасо-Преображенського собору.


Український інститут національної пам'яті

Останні новини Чернігівщини

Дзвінок до нас – перший крок до здоров'я пацієнта: в Ніжинському районі на базі двох медзакладів запрацювали колцентри 17:20

Мова про Ніжинську центральну міську лікарню імені Миколи Галицького та Бахмацький міський центр первинної медико-санітарної допомоги, які за фінансової підтримки Уряду Німеччини перейшли на якісно новий рівень обслуговування населення.

Родини з новонародженими продовжують отримувати підтримку від міста 16:43

Одноразову допомогу при народженні дитини отримають ще 68 чернігівок, які зареєстровані в реєстрі територіальної громади й наразі перебувають у місті. Загальна сума виплат – 685 тис. грн.

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів. 16:11

До поліції звернулася 40-річна мешканка Чернігова, яка на популярному сайті оголошень в Інтернеті розмістила пропозицію з продажу дитячого візочка.

Рятувальники Чернігівщини протягом минулої доби ліквідовували наслідки негоди в різних районах області 14:59

На Чернігівщині минулої доби внаслідок погіршення погодних умов у вигляді грози, зливи та шквалів бійці ДСНС прибрали повалені дерева, які перешкоджали руху автотранспорту та пішоходів.

Поліцейські Чернігівського району склали три адмінматеріали на нетверезого водія, що вчинив ДТП 14:36

Увечері в суботу 8 червня до поліції повідомили, що поблизу одного з сіл Михайло-Коцюбинської громади автомобіль з’їхав з розібраного мосту та завис на металевих конструкційних елементах споруди.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини