У Чернігові пройшов літературний фестиваль "Дотиком душі". ВІДЕО
Майже 60 поетів-любителів з різних областей України зібрав у Чернігові своєрідний літературний фестиваль (або «стартап», як визначили організатори жанр цього заходу) під назвою «Дотиком душі». Захід був відкритий для всіх, але організатори навіть змушені були обмежити прийом заявок – стільки виявилося бажаючих.

Свої вірші читають інженери й лікарі, архітектори й юристи, економісти й педагоги. Авторів з Києва, Львова, Харкова, Житомира, Хмельниччини, Рівненщини і, звичайно, різних міст і сіл нашої області зібрав перший всеукраїнський поетичний стартап (так визначили організатори жанр цього заходу) «Дотиком душі». Це такий собі міні-фестиваль, проведений в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Короленка. Ідея стартапу полягає в відкритості для всіх: на одній сцені – досвідчені автори з доробком у кілька збірок і початківці.
Всі в рівних умовах, кожен мав 5-6 хвилин для виступу. Навіть самі організатори не розраховували на такий інтерес з боку літераторів-любителів: заради 5 хвилин читання вони ладні приїхати власним коштом з інших міст, інколи за кількасот кілометрів, як Наталя Бороденко з Рівненської області, поетеса й художниця.
Учасників було 57, а могло бути й у кілька разів більше: прийом заявок довелося припинити, коли стало зрозуміло, що цілого дня може не вистачити.
Учасники пояснюють свій ентузіазм тим, що у важких умовах життя інтерес до поезії й мистецтва взагалі не меншає, а навпаки зростає – це дає сили жити, розповідає ніжинець Володимир Гільчук, інженер за фахом і поет за покликанням.
Поезія для них – частина активної громадської позиції. Недарма серед учасників – матері загиблих героїв війни на Сході, волонтери, винахідники. Чимало з учасників стартапу «Дотиком душі» є науковцями з ученими ступенями, як професор Петро Кухарчук з Житомира.
Як правило, ці поети-аматори захоплюються й іншими мистецтвами: серед них багато музикантів і художників. Бібліотекар Єлена Дорофієвська є водночас тренером у професійній школі танцю.
Частиною стартапу став поетичний марафон, у ході якого автори читали по одному віршу безперервно, і пряма трансляція цих виступів одразу розміщувалася на одному з інтернет-ресурсів. Також із віршів, які прозвучали на заході, буде складений і виданий альманах.
Назва цього заходу – «Дотиком душі» – запозичена з вірша Ліни Костенко: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». Адже захід проведений 19 березня – у День народження Ліни Костенко, і напередодні Всесвітнього дня поезії, що відзначається 21 березня.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.